středa 24 leden 2018
Text Size
GLOSY

GLOSY (54)

komentáře k dění v branži i mimo ni

Česká televize zklamala. Opět!

Kdo se těšil na excelentní seriál Netflixu, House of Cards, uváděný u nás pod názvem Domek z karet, musel být zákonitě zklamán. ČT ho dala ve 22:20 h! 

Foto: archiv autora

OLED s „CZ“ ve jménu? Asi nějaký omyl…

Řeknu vám to takhle: líbí se mi ta písmena „CZ“ v názvu Panasonic TX-65CZ950. Vracejí mě do doby, kdy jsme patřili mezi nejvyspělejší země planety. I to je bohužel minulostí! 

Grafika: archiv autora

Google prudí

Přiznám se dobrovolně, že mě tahle firma už přestává bavit. Otravuje svými hlášeními kudy chodí, chce po nás informace na které nemá nárok a neustále nás k něčemu nutí, a to na všech možných platformách. 

Grafika: autor

Televizní mihotání aneb Zapomeňte na Android TV

Televizory jsou nejfrekventovanějším zbožím v klasické spotřební elektronice. Před koncem roku to platí dvojnásob a letos, a loni, se toho u nich událo opravdu hodně! Vybrat si, je tak čím dál složitější. 

Foto: archiv autora

ČT se občas povede získat do vysílání opravdu pěkné kousky! Bohužel pak se to někde cestou na obrazovku vymkne z ruky a vysílá se – na místo v „prime time“ – někdy v noci. Vše tak jde parádně do kytek! 

Foto: archiv autora

„FM pásmo je přeplněné a jedinou možností je DAB“. I takové názory slyšíte, ale pravdou je, že řadě lidí a  poskytovatelů obsahu vůbec o nějakou digitalizaci rozhlasu nejde. Jde jim jen o jakékoli volné frekvence na kterých by mohli prodávat reklamu… 

Foto: archiv autora

Webové stránky satelitního operátora Freesat nás dnes nad ránem (obrazovka byla odchycena ve 2:50 h) oblažily zdrojovým kódem… 

Foto (obrazovka): autor

Panasonic OLED, aneb Jsou LCD na odpis?

Berlínský veletrh IFA 2015, který je otevřen ještě do středy, přináší řadu vychytávek nad kterými zaplesá nejen srdce nadšence (holicí strojek si povídá s mobilem), ale třeba i hospodyňky (pračka s dvojími dvířky). 

Foto: archiv autora

Také se vám neustále objevuje hlášení „Microsoft doporučuje….“ v podobě okénka vyskakujícího ze stavové části lišty? Ne? Tak to teda máte kliku! 

Foto: archiv autora

ftip týdne – Microsoft, zákaznická linka

V souvislosti s článkem o Windows 10 jsem zkoušel kontaktovat zákaznickou linku Microsoftu. Po dvou pokusech o chat s technickou podporou (okno pokaždé po asi patnácti minutovém čekání a následném prostém přepnutí na jinou záložku zmizelo) jsem se rozhodl vyzkoušet to ještě potřetí… 

Foto: autor a archiv