pondělí 22 leden 2018
Text Size

Samsung, veletrh CES 2016: ocenění za televizory SUHD

Veletrh CES začíná v Las Vegas až 6. ledna, ale některá ocenění se už rozdávala. Jako ty, které se týkají technických a technologických inovací.  

Foto: Samsung

Technologie LCD obrazovek zvaná Samsung SUHD, která se objevila v roce 2015 v nejvyšších řadách televizorů tohoto výrobce, znamenala z mého pohledu značný úspěch. Soudím tak ze třech televizorů, které jsem měl s těmito obrazovkami k dispozici na recenzi. A obrazovou kvalitou jsem byl hodně překvapen, což je míněno v dobrém!

SUHD tak pro mě osobně představuje maximum, které lze z LCD technologie dostat a nedovedu si představit, že by šlo obrazovou kvalitu posunout ještě dále.

Nevím, co Samsung s LCD a doplňkovou elektronikou vlastně udělal a nikde se tím nechlubí, čemuž se jen těžko můžeme divit, faktem ale zůstává, že to funguje.

A nebývale dobře!

V každém případě mi ocenění „CES 2016 Innovation Awards (Best of Innovation)“ přijde jako naprosto správné a trefné.

SUHD si ho rozhodně zaslouží!

Mimochodem tento výrobce také oznámil, že všechny jeho chytré televizory uvedené pro sezónu 2016/17 budou připraveny na spolupráci s tzv. internetem věcí, což není nic jiného, než možnost starého známého napojení přes Wi-Fi či jiný komunikační standard, na nejrůznější krabičky typu dohledové kamery, domácí spotřebiče, otvírače bran či třeba okenní, dveřní nebo teplotní čidla; tady ale spíše než o Wi-Fi půjde o komunikaci přes nějakou tu 800MHz frekvenci…

 

 

 

Nejlevnější televizor Samsung SUHD (zlevněný ze 74.990 Kč) zakoupíte nyní za 49.900 Kč a jmenuje se UE48JS8502 (122 cm). Test najdete na Digizone.cz zde (nové okno, externí odkaz).



Číst 3285 krát Naposledy změněno středa, 06 leden 2016 05:25

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.