Nahlásit komentář

Dobrý den,

děkuji za recenzi. Pomohla mi se rozhodnou ke koupi daného produktu.

Jedna drobná připomínka, v textu máte chybně URL, správně má být http://atria1200.mesh.

Produkt za ty peníze super. Aplikace a webové rozhraní by mohly být propracovanější, ale většina funguje jak má.

Oceňuji především velké množství možných nastavení a zapojení. Co je nevýhoda, přesně jak je v recenzi uvedeno, neexistuje obsáhlejší manuál, ani nějaký popis na webu, což může být pro někoho oříšek. Škoda, že v recenzi není více rozepsané připojení kabelem, možná by mi to ušetřilo pár hodin nervů a několik restartů do továrního nastavení :).

Pro představu, jak můžete tyto jednotky využít.

1. Připojení mám od UPC/VF, jejich modem v tomto případě nastavený jako router - původně jsem myslel, že ho bude nutné přepnout jako bridge, ale není to potřeba. Současně po dokončení nastavení jednotek, doporučuji vypnout původní wifi - pokud ji již nebudete používat.

2. Pokud máte původní modem jako router, je dobré jednotky nastavit přes webové rozhraní jako bridge. "Stav sítě" -> "Provozní režim" -> "Most"

3. Pokud chcete obě (případně další jednotky) připojit kabelem, tak doporučuji nejprve provázat přes wifi, viz jejich skromný manuál a až následně připojit kabelem a změnit nastavení (opět přes webové rozhraní). Je potřeba se v nastavení "topologie mesh" prokliknout přes IP adresu na druhou jednotku (ta co je označena modře). Otevře se nová URL, např. "http://192.168.213.185/skyrouter/login.asp", přihlášení je stejné jako pro hlavní jednotku. A zde v nastavení "EasyMesh", změnit "Role" na "Slave" a "Backhaul" na "Pevná síť". Jen pro doplnění, první/hlavní jednotka bude nastavena jako Master - toto by ale mělo být již nastavené

4. K jednotkám pak není problém připojit přes kabel další zařízení. Já mám jednu jednotku u pracovního stolu a přes LAN připojené PC.

S tímto nastavením můžete využívat původní modem/router a k němu připojené obě jednotky kabelem, které spolu nekomunikují bezdrátově, ale právě po kabelu. Po pár dnech testování v tomto zapojení vše funguje jak má. Rychlost internetu přes kabel je prakticky stejná jako přes wifi :).