pondělí 27 květen 2024
Text Size

Co je to SCSA?

V roce 2012 představily společnosti SanDisk, Twentieth Century Fox, Warner Bros a Western Digital projekt, který by měl dovolit kdykoli a kdekoli zakoupit, uložit, bezpečně kopírovat a přehrát filmy a pořady, a to ve velmi vysoké kvalitě a hlavně – pro majitele autorských práv i velmi bezpečně. 

 

Z projektu následně vznikla SCSA (Secure Content Storage Association) jako spojení společností z oblasti filmové a počítačové branže. Výsledkem by tudíž měla být možnost přehrát Full HD (1 920 x 1 080 bodů) a dokonce i Ultra HD (3 840 x 2 160 bodů) obsah na libovolném zařízení využívajícím SCSA, včetně chytrých televizorů, počítačů či mobilních zařízení.

SCSA má spolupracovat s průmyslovým zálohovacím systémem UltraViolet (UV), který doplní další technologie chránící HD obsah, jako například ochranu integrovanou přímo v hardwaru (Intel Insider).

Očekávalo se, že SCSA bude uvedeno už v roce 2012, ale zatím se tak nestalo. 

 

Poslední tisková zpráva (k říjnu 2014) na oficiálním webu pochází z prosince 2013 a říká, že s licencováním by se mělo začít v letošním roce (2014) a že také přistoupilo několik nových členů (Cisco Systems, Dolby Laboratories, DTS, LG Electronics, Marvell či Samsung Electronics). 

 

Další informace najdete na oficiálním webu SCSA. (Externí odkaz, angličtina, nové okno.)

 

 

Číst 4945 krát Naposledy změněno úterý, 06 leden 2015 22:18

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.