pondělí 27 květen 2024
Text Size

Co je to Kodi (Co je to XBMC)

Jde o nově pojmenované softwarové multimediální centrum typu „open source“, tedy zdarma šiřitelné, a to včetně kódu, které se dříve jmenovalo XBMC. Od verze 14 se o něm hovoří jako o „Kodi“.Obrazovka: autor

 

Původně bylo Kodi určeno pro Linux, nyní je však k dispozici pro všechny velké platformy, včetně Windows, Androidu či iOS.

Kodi (XBMC) se nyní skládá z mnoha částí podporujících mj. hudbu, filmy, TV pořady, fotografie, nahrávání a tzv. „add-ons“ (tyto „přídavky“ si představte jako miniaplikace či widgety, které znáte z chytrých televizorů). Podporováno je i přehrávání přes lokální počítačovou síť Ethernet (LAN) či Wi-Fi, a to díky podpoře standardu UPnP.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách zde (externí odkaz, nové okno, angličtina).

Přispějte na provoz Wikipedie (nové okno).

 

Číst 9353 krát Naposledy změněno neděle, 20 březen 2022 10:04

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.