sobota 3 prosinec 2022
Text Size

Rozčarování jménem Galaxy S5

Před Galaxy S2 byla tma a NIC.

 

Pak přišlo světlo. To povstala S2 nejen jako ve své době naprosto převratný telefon, který těm otravným jablkářům konečně ukázal, zač je toho loket, ale i jako ukázka špičkového marketingu Samsungu, jak ho známe – či spíše jak jsme ho znali – i z televizorů. 

S2 ale také byla ukázkou výborné cenové politiky a tak měla naprostý úspěch.

Galaxy S3 se nepovedl, takže se záhy vyprodával směšnou částku; vzhledem k původní kupní ceně a pověsti S2.

S4, uvedený minulý rok byl solidní i když řadu lidí dodnes štve neuvěřitelně pomalým, i když jinak kvalitním fotoaparátem, kterému ze záběru uteče nejen pes, ale i hlemýžď.

A je tu S5 a s ním i naprosto parádní vlastnosti, excelentní displej nemající pomalu obdoby, konečně řádově rychlejší foťák a také odolnost! Včetně – jak jsem po peripetiích konečně zjistil – „gorilového“ skla, které výrobce, stejně jako například podporu DLNA na svých stránkách tak nějak „opomněl“ uvést (snad už je to napraveno…). 

Gorilla Glass je při úhlopříčce 13 cm (5,1") naprosto klíčovou záležitostí a i menší skla jsou dnes hodně náchylná k prasknutí!

S5 ho nakonec má, ale chybí zejména hardwarové tlačítko spouště fotoaparátu, FM rádio, standard jménem Wi-Fi Miracast a k mému velkému rozčarování i podpora zvuku v dts, kterou umí Acer za pár tisíc…

Co nechybí je cena k dvaceti tisícům a jasný důraz na firemní tržiště aplikací. A také „applovské morésy“, zřetelnější než kdy dříve.

A teď se přiznejte: Koupili byste si ho?

Já za těchto okolností rozhodně ne!

Není tak dobrá koupě, jakou byla ve své době S2 a konec konců také S4.

No dobře, přestanu brblat. S5 je sice hodně drahý mobil, ale kam se hrabe na Apple, který u nás dokáže za cenu přes dvacet tisíc prodávat přístroj s rozlišením displeje nula nula nic, bez Wi-Fi ac, o LTE ani nemluvě! 

Bohužel arogance marketingu Samsungu je až do očí bijící, takže vyvstává jiná otázka: „proč jim dávat peníze, když existuje řada jiných mobilů s nesrovnatelně lepším poměrem cena/výkon, který je tady kdesi v nedohlednu…“ (u iPhone 5 zjevně až v nekonečnu…).

Vyvstává také otázka typu: „Nastává soumrak korejského zboží?“

Anebo také: „Nastupuje zboží čínské…?“

Kdož ví!

 

 

Číst 5230 krát Naposledy změněno úterý, 10 červen 2014 04:36

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.