pátek 14 červen 2024
Text Size

Iget Blackview V3 (test): český mobil se skvělou výbavou a excelentním poměrem cena/výkon Doporučený

Možná vám mobily velkých značek připadají drahé, možná máte špatné zkušenost s těmi malými a často pod rukou dovezenými. Možná je ale všechno úplně jinak! Jsou tu totiž i telefony místních značek a tahle je jedna z nejnovějších…  

Foto: autor a Iget

 

Hodnocení: 95 %   

pro: excelentní poměr cena/výkon, výtečné ovládání, tvrzené sklo, zapnutí dvojím klepnutím na LCD, fotoaparát s autofokusem a ostřením přes displej, LED blesk, podporuje USB-OTG (!), vysoký stupeň aplikační kompatibility, excelentní práce s akumulátorem, včetně chování při naprostém vybití, spousta příslušenství v ceně, včetně Prima Play, ale…

proti: …zatím nekompatibilní s aplikacemi ČT (v řešení…), ne vždy plně lokalizovaný a ne vždy jde všechno na hlavní obrazovce upravit

shrnutí: Výborná práce, solidní design a spousta příslušenství v ceně. Až nezvyklá spousta! Tenhle mobil s tvrzeným sklem za něco málo přes tři tisíce, patří k tomu nejlepšímu, co můžete v nižší střední třídě sehnat. I když je cenově o kus níž!

 

Detail zadního a předního objektivu s LED světlem a reproduktorem. 

 

Pokud pamatujete na značku Eaget, pak už tušíte odkud „s Iget“ vítr fouká – od společnosti Intelek, která je na trhu už hodně, ale hodně dlouho, takže nehrozí, že jen tak zmizí jako nějaký dovozce... 

Iget chce být solidní značkou a protože s Intelekem spolupracuji už notně dlouho, nemám důvod nevěřit. Po multimediálních přehrávačích Eaget, které se už dnes příliš neprodávají, přichází se značkou Iget pro mobilní telefony a nejen pro ně. Blackview V3 je pak přístroj pracující se dvěma SIM kartami, který sází na kvalitní návrh, což mohu potvrdit a nijak se neinstaluje a v podstatě okamžitě naběhne, takže hned můžete telefonovat. I tento přístup má něco do sebe! 

V ceně toho V3 nabídne opravdu hodně, zvláště na mobil pod nějakých pět tisíc! Dostanete totiž jak silikonový kryt zadní strany, tak folii na sklo kryjící displej s tvrzeným sklem. To je v této cenové relaci hodně nezvyklá výbava, a to ještě jednu fólii najdete rovnou nalepenu na skle. V mém případě na ní sice byly dvě miniaturní bublinky, ale co! Je to zadarmo a v balení mám i druhou, takže až mě tahle odejde, nebo mě přestane bavit, prostě ji vyměním. 

Snímatelný silikonový kryt zadní strany pak nepochybně vydrží podstatně déle a pokud byste chtěli vědět, jak dlouho, není problém vznést dotaz. Telefon jsem totiž pořídil mé náctileté neteři… 

 

Klasická tlačítka, resp. klasické ovládání Androidu rozhodně potěší! Na absenci kontextového menu a třech klasických ovládacích a dotykových tlačítek si stěžuje celá řada uživatelů.  

 

Design, zpracování a určení

Jednoduchý elegantní styl jaký byste možná od telefonu „za tři tisíce“ neočekávali je korunován stříbrnou obrubou, což bohužel není na fotografiích příliš vidět. Na zadní straně vše doplňují výrazné kosočtvercové ornamenty, které najdete i na silikonovém krytu, který můžete použít nebo také nemusíte.

Hardwarová tlačítka (zapnutí/vypnutí, hlasitost) najdete na obou bocích, nahoře je umístěno připojení pro sluchátka a konektor Micro USB. Paměťová karta a obě mechaniky SIM karet (jedna klasická, druhá mini) najdete pod zadním krytem. 

Ke zpracování mobilu nemám připomínky, otevírání zadní strany je přiměřeně složité, silikonový kryt drží výborně. 

Blackview V3 je určen pro nezvykle širokou škálu uživatelů a podle mého si ho klidně může pořídit i ten, kdo doteď chtěl mobil v ceně kolem pěti tisíc. V pohodě by ale byl i pro náročnějšího uživatele. Jen nesmí chtít LTE! To ale v této kategorii – a teď myslím jeho skutečnou cenu – nikdo nečeká. Opravdovým limitem tak bude opět jeho šířka, resp. úhlopříčka displeje, protože 71 mm, resp. 12,7 cm (5ʺ) je na dítě i na řadu dospělých prostě moc. Mé neteři je to ovšem fuk! Prostě chce velký mobil a líbí se jí povedená bílá a silikonový kryt v ceně stejně, jako tvrzený displej s fólii.

 

Domácí obrazovka je jediná, kterou po spuštění mobilu v telefonu najdete. Další se vám objeví buď po manuálním zásahu nebo po instalaci více aplikací. Horní lišta s vyhledáváním Google je neodstranitelná a jak vidíte, v základu chybí na obrazovce i fotoaparát, který by tam ovšem být měl.

 

 

Test nejdůležitějších funkcí

 • Displej se poměrně dost leskne (nic výjimečného), ale kupodivu podporuje automatickou regulaci jasu. Čitelnost na přímém slunci je vzhledem k ceně mobilu (použita je pochopitelně levnější sorta IPS) výborná. Pohledové úhly jsou vynikající.
 • Kontakty v mobilu po importu jdou běžně setřídit, na tlačítkách pod čarou máte jednak samostatnou ikonu pro přístup k přímému vytáčení telefonních čísel, jednak další ikonu, kterou vstupujete do kontaktů, oblíbených kontaktů, atd.
 • Ovládání – k dispozici jsou tři dotyková tlačítka provedená v klasickém duchu, tj. Domů, Zpět a Kontextové menu. Tlačítek pod čarou je pět a čtyři z nich jdou upravit či zaměnit za jiná (až na vstup do seznamu aplikací). Z hlavní stránky a ani z dalších však nejde odebrat lišta vyhledávání Google.
 • Focení a video: fotoaparát má zabudovaný autofokus, ostří dotykem na displeji a ve výbavě je i blesk. Možností nastavení je nezvykle mnoho, včetně několika scénických programů a režimu potlačení šumu. 
 • Synchronizace s Outlookem není k dispozici, spojení s notebookem s Windows 8 bylo bezproblémové i když je pro přenášení souborů použit poněkud zastaralý způsob. Musíte totiž povolit USB úložiště a při následném kopírování velice často nepřehrajete žádné video a je třeba počkat, dokud nebude skončeno. Po spojení s počítačem máte k dispozici pět režimů, včetně  volby „Pouze dobíjení“!
 • Velikost a hmotnost: 71 x 141 x 9 mm a 160 g říká, že Iget V3 je trochu větší a těžší. Kupříkladu Acer Liquid E3 (E380) s podobnými parametry a 70 x 140 x 9 mm má hmotnost jen 135 g. 
 • Doba provozu: mobil při přehrávání videa (50 % přes Wi-Fi jako streamované; podporováno je pouze 2,4 GHz) vydržel zhruba 5,5 h a ve stejném režimu se dobil za 4 hodiny. Dobíjení je signalizováno přímo na mobilu po krátkém zmáčknutí napájecího tlačítka. Dodávaná dobíječka má 1 A a telefon se vypíná automaticky až v okamžiku, kdy je zcela vybit, tj. akumulátor má kapacitu menší než 1 %! Při úplném vybití jde pak po připojení dobíječky okamžitě zapnout a také ihned naběhne. 
 • Údržba je jednoduchá. Tvrzené sklo se špiní rozumně, silikonový kryt zadní strany vůbec. 
 • Aplikační kompatibilita: Air Attack HD Lite (hra) – bezproblémová; Angry Birds Rio (hra) – bezproblémová; Cool Reader (čtečka e-knih) – bezproblémová; Český rozhlas (Iradio ČRo) – bezproblémová; ČT (Ivysílání, ČT24, ČT Sport – TV archiv a živé vysílání) –  Ivysílání pracuje ale bez zvuku, ČT24 a ČT Sport nefunguje přehrávání videa; Filmbox Live (TV kanály a on-line videopůjčovna) – bezproblémová; Joj (TV archiv a živé vysílání) – bezproblémová; MX Player (videopřehrávač) – bezproblémová; Markíza (TV archiv) – funguje, ale potíže jsou např. při příchozím volání, kdy video nenaváže či rovnou vypadne a nejprve se musí pustit jiné a pak teprve to původní; Prima (TV archiv) – bezproblémová.

 

Tlačítko hlasitosti a detail horní části mobilu. 

 

Jaký je? Hvězda kategorie!

Základní dotyková tlačítka jsou provedená v klasickém duchu, což je samozřejmě velice příjemné! Mě to alespoň vyhovuje a tenhle styl pokládám za nejlepší ovládání se kterým kdy Google přišel. Pohodová je i možnost zapnout mobil dvojím poklepáním na displej, což je známé z nejvyšší třídy a vynikající je například i počet voleb po připojení k počítači. Stydět by se za ně nemusel ani mobil třikrát dražší! Výhod je tu ale podstatně víc (např. i excelentní práce s akumulátorem!) a nevýhod vysloveně málo. Patří mezi ně fakt, že není plně lokalizovaný (např. „Action“, kde povolujete dvojí klepnutí ke spuštění mobilu – na to ovšem narazíte i u velkých značek!) a také omezená úprava hlavní stránky – lišta vyhledávání Google promítající se i na ty další zavedené obrazovky, bohužel nejde odstranit. Jak ale vidíte, celkově jde o vynikající práci! Zapomeňte proto na nějaké obskurně dovážené značky, jako Xiaomi apod., které tu nemají oficiální zastoupení a se kterými jsou – pokud něco nefunguje – jen samé potíže (vlastní praxe). Zapomeňte na přímý dovoz z Číny se kterým jsou také problémy a ničeho se nikde nedovoláte. Tady, když vám nefunguje česká aplikace, prostě vznesete dotaz na českou firmu, byť vyrábějící v Číně, a všechno jde. Společnosti Iget jsem oznámil, že nepracuje iVysílání, ČT 24 a ČT Sport, resp. nepracuje v něm zvuk, resp. video stream, a nejen že to někoho zajímalo, ale protože jsem byl první, kdo jim to sdělil, začala to firma i řešit. O tomhle je poprodejní podpora vedoucí k dalšímu nákupu! A o tomhle je i komunikace se zákazníkem, která nekončí pouhým prodejem.

 

Po stažení roletky uvidíte takovéto menu. Vstup do kompletního nastavení je vpravo nahoře.

 

 

Menu Nastavení představuje jeden souvislý výpis a na dvou odchycených obrazovkách vidíte jeho větší část. Díky tomu, že není rozděleno na jednotlivé záložky, je vše přehlednější a zřejmější.

 

 

Tabulka vlastností

 

 

Iget Blackview V3 je sice trochu těžší, ale nesporně elegantní. Na snímku vidíte i silikonový kryt zadní strany a její originální design. 

 

 

Číst 28540 krát Naposledy změněno pondělí, 02 únor 2015 12:41

29 komentáře

 • Odkaz Komentáře bherwig sobota, 28 únor 2015 05:41 napsal(a) bherwig

  Vznesl jsem dotaz na iGet, protoze ho take n anetu nikde nevidim. Odpoved zatim nemam....

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Petra čtvrtek, 26 únor 2015 23:30 napsal(a) Petra

  Chci se zeptat mam Iget V3 chtela bych na nej jiny gumovy kryt je mozne ho nekde sehnat.Dekuji Petra

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Petra čtvrtek, 26 únor 2015 23:25 napsal(a) Petra

  Dobry den
  Chci se zeptat koupila jsem dceri Iget v3 a potrebovala bych vedet zda je na nej mozny koupit jiny gumovy kryt.Dik

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Erik1 čtvrtek, 26 únor 2015 16:31 napsal(a) Erik1

  Zdravím nema nikto zalohovnú svoju rom ? alebo neved by niekto spraviť mi backup svojej rom...moj som brickol a neviem čo s tým jedina možnosť je restore ...alebo aspoň link na celý update ktorý bol....

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Pavel pátek, 20 únor 2015 17:49 napsal(a) Pavel

  Digitizér je ta část, která převádí polohu dotyku prstů na polohu, kterou využívá telefon. Je to vlastně polohový senzor integrovaný do krycího skla LCD telefonu. Takže to sklo na které se dotýkáte prstem.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohous Herwig pátek, 20 únor 2015 01:42 napsal(a) Bohous Herwig

  Tak to už chápu výtky.
  Já musím přístroj posuzovat v rámci kategorie. Max mohu srovnat s kategorii výše/níže.
  Za danou cenu podle mého hodnocení odpovídá. S klávesnicí jsem problém neměl, že padá iPrima je bohužel normální, na málokterém mobilu vůbec jede. Ale zajímavé to iVysílání. Mě prostě nejelo a ted se na to u iGetu dívají. Zprávu ale zatím nemám. Díky moc za postřehy.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Petr čtvrtek, 19 únor 2015 21:23 napsal(a) Petr

  Ahoj,
  1) přecházel jsem na V3 z jiného telefonu a zpočátku jsem si také zvykal při psaní SMS, stáhnul jsem si jinou klávesnici a jsem spokojen, už nemám problém.
  2) Velikost uložiště pro aplikace odpovídá běžným telefonům, některé telefony v této cenové úrovni mají pouze 700 MB, co vím tak držší telefony od iGETu mají 1,5 - 2,5 GB jako uložiště pro Aplikace.
  3) GPS používám hlavně s navigací např. mapFactor, BoOnRoad a zde mi funguje skvěle.
  4) S pevnostní telefonu je obecně problém, čím levnější a přitom velké uhlopříčka tím křehčí telefon, V3 dávám raději do kapsy u košile nebo u kalhot, ale tomu se raději vyhýbám. Můj poslední 5" telefon od Samsungu jsem při jednomu ohnutí při zavazování tkaničky v kapse, ohnul a poškodil si displej. Telefon za 12k, oprava za 3,5K, tak jsem raději koupil V3.
  5) Do telefonu jsem si nainstaloval flash player co nabízí ke stažení prohlížeč Doplhin a nenarazil jsem na nic, co by mi nešlo spustit.
  Takže ikdyž telefon není bez chyb mohu doporučit.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohumil Herwig čtvrtek, 19 únor 2015 14:47 napsal(a) Bohumil Herwig

  Přiznám se že na mě máte hodně vyhraněné požadavky.
  Čemu říkáte "digitizér"?
  U úložiště nevidím velký rozdíl proti ostatním
  GPS jsem zkoušel jen namátkou na jednu cache - programy ktere používáte vy neznám....

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Pavel středa, 18 únor 2015 09:49 napsal(a) Pavel

  Ahoj, vlastním tento telefon už cca 2 měsíce. A za mě po praktické stránce nekupovat.
  A 95 % by jsem mu určitě nedal:

  Hlavní problémy
  1. Nepřesný digitizér, tolik překlepů jsem snad ještě nikdy neudělal. Je to až tak špatné, že někdy nevím jestli nemám jít reklamovat
  2. Nelogické rozdělení úložiště, kde je na aplikace pouze 980 MB,což je dnes žalostně málo a i když se dá nechat přesouvat na SD kartu, tak jste za chvíli na limitu a Google market Vám bude hlásit nedostatek místa na úložišti (i když zbývá třeba 100MB).....Změna možná jenom Rootem a to je pak ztráta záruky. Takže potud máte externí SD, tak obsadíte 980MB zbytek půjde na external SD a zbytek vnitřního úložiště je k neužitku......
  3. Nepřesná GPS , pokud používáte apky jako Endomondo nebo Runtastik vyhněte se obloukem. Běh rychlostí 25 km/h nebo proměřování o 1 km na trase dlouhé 5 km je skutečnost. Testováno Endomondo, Sportstracker, Runtastic, Locust.
  4. Plastové šasi je příliš měkké a i když má silikonový obal, po prvním pádu na zem (opravdu pád z desky stolu na laminátovou podlahu) došla k prasknutí skla v místě kraj-sluchátko nejslabší místo.

  Těhle pár věcí z tohoto telefonu dělá skoro nepoužitelné zařízení. Pokud ho chcete používat jako univerzální zařízení a za 3 tisíce toho dneska koupíte spoustu lepšího.

  Ivysílání ČT funguje na mám kusu dobře, jen padá Iprima.
  Telefon je po první softwarové aktualizaci.

  Jo a nejde s ním naskenovat FURBY, ale to jen okrajem.

  Nahlásit

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.