pondělí 27 květen 2024
Text Size

Lenovo: mobilní telefony konečně oficiálně i u nás!

Dnes odpoledne ve čtyři hodiny byly (budou) na tiskové konferenci v Praze na český trh oficiálně uvedeny mobilní telefony Lenovo. Zatím tu fungovaly jen „na šedo“ i když zájem s některými modely opravdu budily.  AKTUALIZOVÁNO 22:30, 27.8. doplněny fotografie (neoficiální) 

Foto: autor a Lenovo

Doplněno: Oficiální (kvalitnější) fotografie dorazily později a najdete je v samostatném článku zde (odkaz se otevírá do nového okna).

 

Mobilní telefony Lenovo se k nám neoficiálně dovážejí už zhruba rok. Nejde ale o českou distribuci a i když se někteří snažili dělat, „šedý“ dovoz solidně, tj. včetně záruk, české podpory v operačním systému Android i servisu, oficiálně je to přece jen něco jiného. Ostatně Lenovo k tomu vydalo na svých stránkách prohlášení, které vidíte na fotografii (pro jistotu jsem ho třikrát zopakoval….).

Nyní, na počátku nejsilnější prodejní sezóny, přichází tento výrobce s tím, že hodlá mobilní telefony oficiálně dovážet se vším všudy a k tomu nejen svolal tiskovou konferenci, ale hodlá na ní uvést i nové, dosud prý nepředstavené modely. 

Digirevue bude u toho, takže sledujte zpravodajství na redakčním twitterovém účtu. (Nové okno.) 

Tento článek bude/byl aktualizován v nočních hodinách...

Poznámka na perexové fotografii výše: na ní jasně vidíte co vlastně bylo uvedeno. Lenovo se zjevně snaží pokrýt všechny – pro něj důležité – kategorie. A jde vlastně o ty základní: nejlevnější mobily (A536), typickou střední třídu (S850, S860) a extra špičku (Vibe Z2 Pro). V posledním případě ukazuje, že umí to, co ostatní a díky šestičočkovému fotoaparátu s optickou stabilizací, že to umí možná i lépe!

 

Omluvte prosím kvalitu fotografií. I když po odpoledním uvedení měly být zaslány tiskové materiály, Lenovo toho nebylo celý večer schopno a nikde na oficiálních stránkách jsem je nenašel. Jakmile budou k dispozici, udělám aktualizaci. (Náhodně jsem objevil, alespoň základ na českém Electroworldu, který se s tím zjevně nemaže!)

 

Ovládání všech mobilů je stejné: na pravé boku hardwarová tlačítka, dole – mimo displej, takže nebudou problémy v aplikacích – tři základní softwarová.

 

Zpráva z tiskové konference

Hluboko v podzemí pražského kina Atlas, kde mi kupodivu fungovalo LTE, takže jsem mohl psát první dojmy na redakční twitter (nové okno), se k mému překvapení uváděli mobilní telefony.

Fotit se bohužel moc nedalo, protože vše bylo v přítmí (buď záměrně, nebo omylem) a jelikož byly mobilní telefony bez označení, bylo těžké poznat o jaký vlastně jde. Navíc Lenovu momentálně chybí vysloveně malý telefon typicky do dámské, či dětské ručky (vše začíná od 5 palců, 12,7 cm), i když jsem měl pocit, že jsem si v tomto ohledu stěžoval jen já. Pojďme ale k popisu konkrétních modelů, které později – až dorazí tisková zpráva, která ve 22.30 stále ještě nebyla k dispozici (???) – budu moci obohatit o toužené fotografie. 

 

Co Lenovo má…

  • všude 2x SIM
  • všude Android 4.4 (s výjimkou S860, kde je 4.2) 
  • LCD IPS je u modelu S860 a je otázkou, zda je také ve špičkovém modelu Vibe Z2 Pro s rozlišením 1 440 x 2 560 bodů, protože v technických parametrech nebyl uveden ani displej typu OLED

 

Co Lenovo nemá…

  • nikde zatím není ani základní odolnost proti vodě, byť např. jen stékající…
  • nikde není vidět malý telefon pro ženy či třeba děti a minimem je plných 5ʺ, tj. 12,7 cm na displeji 

 

Co je zatím ve hvězdách?

  • otázkou je, zda bude k dispozici synchronizace s MS Outlook
  • nikde jsem nenašel zmínku o displeji typu OLED, ale nutno říci, že i situace kolem IPS LCD také není příliš jasná
  • na můj dotaz na odolné sklo à la Gorilla Glass, mi bylo řečeno, že u některých modelů je, ale zmínku jsem v tiskových materiálech nikde nenašel

 

Bohužel nijak malý (72 x 140 x 10 mm, 150 g), ale také nejlevnější mobil A536 s pětipalcovým displejem je zatraceně výkonný!

 

Lenovo A536: za hubičku, ale s výkonem

Ke koupi: polovina září

Za 3.999 Kč kupodivu nabídne tento levný mobil čtyřjádrový procesor na 1,3 GHz a také ohromný displej s úhlopříčkou 5ʺ, tedy 12,7 cm s rozlišením 480 x 854 bodů. Zajímavostí je také dnes neobvyklá lithium polymerová baterie (2 000 mAh) s plnými 12,5 dny v pohotovostním režimu a až 15,5 hodinami volání, což je opravdu neuvěřitelné. Pokud se to potvrdí, pochopitelně!

Paměť RAM má mít plný 1 GB a k dispozici bude i 8 GB uživatelské paměti, což je taktéž hodně, hodně! 

Vše koření pětimegapixelový fotoaparát, 3G systému HSPA+, plná GPS (A-GPS) a samozřejmě i dvě SIM karty, což má být znakem všech k nám dovážených telefonů Lenovo.

 

Vlevo vidíte pro ženy určený S850, který bude ke koupi v růžové, bílé a tmavě modré, vpravo pak „nabušenější“, mužský S860.

 

Pro ženy S850, pro muže S860

Oba mobily prý mají speciální ochranu proti špinění (rozumějte, upatlání) a S850 (6.500 Kč) má ohlášen celoskleněný povrch a pětipalcový displej (12,7 cm) s rozlišením 720 x 1 280 bodů. 

Lenovo S860 (6.999 Kč, titanová barva) přichází s třídenní výdrží, 5,3ʺ, tj. 13,5 cm, úhlopříčky a displej s rozlišením 720 x 1 280 bodů je typu IPS. A je to také jediný mobil s IPS displejem u kterého to bylo oficiálně ohlášeno. 

 

Vibe Z2 Pro je elegantní tenký a také hodně rozměrný. Úhlopříčka má 6 palců, tedy plných 15 cm, a to je opravdu hodně!

 

Lenovo Vibe Z2 Pro: špička (skoro) ve všem

Za 17.999 Kč dostanete fotoaparát s optickou stabilizací objektivu a kovovým broušeným tělem. A tenký jako žiletka, protože rozměry jsou 81 x 152 x 8 mm (švh), hmotnost je 180 g.

Šestipalcový displej (15 cm) o kterém se neví, jakého je typu má rozlišení 1 440 x 2 560 bodů, doba hovoru je při akumulátoru s kapacitou 4 000 mAh udávána na 45 hodin, pohotovost na 950 h!

 

 

Detail fotoaparátu: objektiv se šesti čočkami nijak nevystupuje z těla, které je hluboké pouhých 8 mm.

 

 

Oficiálně s bývalým šéfem Ericssonu

Nově ustavené divizi velí Michal Lojek, kterého si možná pamatujete z devadesátých let od Ericssonu (značku u nás zaváděl), a následně přešel k francouzskému Sagemu.

Dovozcem mobilů Lenovo je SWS, distribuci obstarává ještě AT Computers. S prodejem přes operátory se zatím nepočítá, nicméně do budoucna je možné všechno. 

 

Aplikacemi se Lenovo hodně chlubí. A prý by měly být dělány solidněji, než je zvykem a by měly například pracovat i bez nutnosti datového připojení. Pokud by se to potvrdilo, byla by to pro Lenovo hodně velká výhoda. A podle mého nejen u nás.

 

Číst 4230 krát Naposledy změněno sobota, 15 listopad 2014 06:50

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.