neděle 10 prosinec 2023
Text Size

Do Lidlu přichází nová várka Silvercrest DAB. A někdy nabídne i překvapivé funkce, jako třeba AMS

AKTUALIZOVÁNO: Čekali jsme ji už nějaký čas a nyní tu máme jeden přenosný přijímač a jednoho nástupce v řadě Silvercrest SIRD. Překvapením je pak mikrosystém, který jsme ještě neviděli… Foto: Lidl

AKTUALIZOVÁNO, 8. 12. 2020: Více informací o Silvercrest SIRD 14 E1 najdete na Televizní webu (externí odkaz).

Ten byl na stránkách Lidlu zařazen mezi zvukové lišty (zde „soundbary“), ale ve skutečnosti jde, jak to zatím podle parametrů vypadá, opravdu o mikrosystém s rozměry 633 x 170 x 118 mm (švh) a hmotností 2,7 kg (foto je v úvodu). Uváděn je jako 4v1, tedy rádio, přehrávač CD, Bluetooth a USB, ale vzhledem k tomu, že tu je i digitální rozhlas DAB, je to vlastně 5v1. A to tu možná ještě bude také audio vstup (foto zadní straní chybělo), protože v ceně dostanete linkový kabel…

Silvercrest Mikrosystém s Bluetooth, CD, DAB+ – ovládání.

 

Novinka se opět jmenuje podivně „Silvercrest Mikrosystém s Bluetooth, CD, DAB+“, ale jak vidíte, za 2.699 Kč nabízí opět hodně a zajímavý je zejména udávaný výkon 2x 15 W (RMS).

Mechanika CD je tzv. slot-in, tedy bez vysouvacího vozíku, a vedle běžných CD Audio má zvládat i vypalovaná cédéčka s MP3 (více neuvedeno). Bluetooth 4.2 nabízí zřejmě jen profil A2DP a nechybí budík s možností buzení rádiem, CD, muzikou z flash paměti v rozhraní USB (MP3) nebo prostým tónem.

Další novinkou je malé „Silvercrest Přenosné DAB+ rádio SDR 1.5 A1“, nebo také Silvercrest SDR 1.5 A1. Nabídne dvouřádkový displej, rozhlasový přijímač VKV/DAB a paměť pro 2x 30 stanic, což je vysoce nadstandardní. Tou nejpodivuhodnější funkcí je ovšem AMS – ladění na VKV s automatickým ukládáním do paměti!

 

Novinkou na kterou jsme čekali nejvíce, je další v řadě solidních (na test jsem jich měl hned několik) kombinovaných stolních přijímačů Silvercrest SIRD (oficiálně „Silvercrest Internetové a DAB+ rádio SIRD 14 E1“), konkrétně Silvercrest SIRD 14 E1 (2.499 Kč). Přepracován byl tvar a podle prvních údajů to vypadá minimálně na nové aplikace, takže Spotify, Napster, Amazon Music, Deezer a prý i další.

Ovládání Silvercrest SIRD 14 E1.

 

Uložit si můžete 30 stanic, tj. 10x pro DAB, 10x u VKV a 10x v případě internetového příjmu. Výkon zesilovače je 2x 7 W (RMS), zabudováno je Bluetooth 5 a Wi-Fi 4 pracuje i na 5 GHz. Novinka je kompatibilní s multipokojovým systémem Smart-Audio standardu „powered by Undok“ od Frontier Silicon, což znamená, při použití více různých reproduktorů, hudbu ve všech možných místnostech.

Zdrojem hudby může být VKV, DAB, internetové stanice, Bluetooth, linkový audio vstup nebo rozhraní USB. Lidl to sice nezmiňuje, ale nejspíše také půjde streamovat muzika i z místní počítačové sítě.

Přijímače by podle stránek Lidlu měly být k dodání od 10. prosince 2020.

 

Číst 4853 krát Naposledy změněno úterý, 08 prosinec 2020 10:29

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.