pondělí 10 srpen 2020
Text Size

Výrobce osvětlení Signify Philips se svižně zbavuje plastů v obalech

Společnost oznámila novou aktivitu zaměřenou na bezplastovou obalovou techniku a v našem regionu začne už letos. Foto: Signify Philips

 

„Každý rok končí v oceánech osm milionů tun plastu, což zabije jeden milion mořských ptáků a významně ohrožuje další stovky druhů mořských živočichů. Znečištění plasty se stalo jedním z nejnaléhavějších problémů životního prostředí a spotřebitelé jsou stále kritičtější k balení výrobků, které kupují,“ píše se v úvodu zaslané tiskové zprávy.

Záměr Signify (Philips Lightening) je následující:

  • Plasty budou vyřazeny ze všech spotřebitelských obalů.
  • Nahrazeny většinou budou recyklovanými papírovými materiály.
  • Přechod na obaly bez plastů představuje úsporu 2500 tun nejrůznějších materiálů z plastických hmot ročně.

Již nyní Signify používá ke svému balení 80 % recyklovaného papíru a touto novou aktivitou zahajuje postupné vyřazení všech plastů z obalů pro spotřební výrobky do roku 2021, přičemž v Evropě začne už ve třetím čtvrtletí 2020, a to žárovkami LED. Signify již zahájila postupné vyřazování plastů odstraněním tohoto materiálu z obalu žárovky Philips Hue.

Společnost Signify už před nějakým časem získala licenci na značku Philips pro žárovky, svítidla a další osvětlovací produkty, jak pro profesionály, tak i pro spotřebitele, například v televizorech pak pod značkou Philips vyrábí hong-kongská společnost TP Vision.

Na úvodním snímku vidíte novou řadu osvětlení Philips Hue Outdoor, které navazuje na řadu interiérovou.

Číst 124 krát Naposledy změněno úterý, 09 červen 2020 15:00

Média

{be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}remote}remote}remote}{be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}remote}remote}{be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}remote}{be/7TOsFqqJgj4remote}https://youtu.be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}remote}remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}{/be/7TOsFqqJgj4{/be/7TOsFqqJgj4remote}remote}remote}remote} Signify
Pro psaní komentářů se přihlašte