úterý 25 červen 2024
Text Size

Nemám rád aktualizace firmwaru

Nemám rád aktualizace firmwaru a dobře vím proč. Naposledy jsem si před dvěma lety naběhl u Samsung Galaxy S II. Do té doby bezproblémový a vynikající telefon se stal telefonem prakticky nepoužitelným, a to jsem od vydání nové verze počkal pro jistotu nějaké dva měsíce. 

Foto: archiv autora

 

Telefon mrznul, aplikace padaly, vypadával mikrofon, najednou se přestaly zobrazovat kontakty a SMS zprávy, atd. atd. 

Dále to mělo průběh přímo klasický: Technik, odpověď (firmware je naprosto v pořádku, máte problém s nějakou aplikací), řešení a postup…

  • Kompletně resetujte telefon a nechte ho obnovit do továrního nastavení. 
  • A nepoužívejte funkci „obnovit ze zálohy“, ke které vás mimochodem telefon, resp. aplikace Kies, vyzývá před aktualizací. 

Provedl jsem a pak ještě jednou.

A výsledek? 

Opět klasický!

Žádné nové funkce či úpravy starých nepřibyly (dělal jsem to celé hlavně kvůli Bluetooth přes které, jak jsem si říkal, by mohlo jít i synchronizovat) a telefon stále mrznul a nejel. 

Ovšem mých 800 kontaktů se najednou při synchronizaci s Microsoft Outlook nějak pomnožilo na skoro 1 200, některé měly najednou na začátku středník, k jiným se přidaly pomlčky a korunu všemu nasadila pro mě zcela nepochopitelná záměna křestních jmen za příjmení. 

Ale jen v některých případech.

 

A víte jak to skončilo?

Telefon zbuchnul natolik, že se odebral na věčnost, což technik komentoval slovy: „to se nám ještě nestalo...“

 

Nemám rád aktualizace firmwaru a dobře vím proč.

Protože jim nevěřím, a to nejen proto, že i zde platí staré programátorské pravidlo: „Jakákoli oprava staré chyby vnáší do systému chybu novou“.

 

– 27. 1. 2012

 

 

Číst 31347 krát Naposledy změněno úterý, 10 červen 2014 04:39

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.