sobota 19 červen 2021
Text Size

Energy Phone Max 4G (minitest): výborný mobil za pár korun

Telefon pro každého, kdo touží po „velkém pádlu“, nemá na něj moc peněz, ale chce co nejvíce muziky, tedy co nejlepší kombinaci cena/výkon.  Foto: autor a Energy Sistem

 

Hodnocení: 90 %  

  • pro: vynikající kombinace cena/výkon, solidní IPS displej i rozlišení, rozumná aplikační kompatibilita, včetně IPTV/VoD, podpora 4G (LTE), záruka 3 roky, u balení produktu zjevně někdo přemýšlel
  • proti: za danou cenu nic

Můžete očekávat: Původně za 4.290 Kč, nyní o tisícovku levněji, navíc ve vynikajícím provedení s výbornou kompatibilitou, včetně přístupu na řadu on-line TV a videoték. Pokud jste spokojeni s rozměry LCD, tenhle telefon stojí za více peněz něž kolik za něj ve skutečnosti zaplatíte. Vynikající kombinace cena/výkon je pro mě vždy ta nejlepší vizitka.

 

Povrch je potažen gumou, telefon se příjemně drží a příjemně padne i do ruky.

 

Tentokráte jsem obdržel zcela nové balení, takže vás mohu seznámit s tím, co vlastně uvidíte, když mobil poprvé rozbalíte. A jsou to příjemné zprávy!

Balení je veskrze inteligentní, čehož se dnes nadějete málokdy a trápit se s vyndáváním různých krabiček, což je naprosto běžná věc i u hodně drahých zařízení, rozhodně nebudete.

Příjemné také je, že rovnou na displeji mobilu na nalepené fólii vidíte základní parametry a máte také naznačeny nejen ovládací prvky, ale i místo, kde jsou rozhraní. Jediné co chybí, je umístění SIM karty s níž to poslední dobou nebývá zcela triviální. Nicméně rychlá obhlídka zadní strany ukáže, že je klasicky pod krytem…

A co že to tu vlastně máme?

Mobil s pětipalcovým displejem (12,7 cm, LCD IPS, 1.280 x 720 bodů), podporou 4G (LTE), 16GB vnitřní paměti, gigabajtem RAM, samostatnou grafikou Mali T720MP1 a mj. i čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1 GHz, který obsluhuje Android 5.1. K dispozici máte dvě rovnocenné pozice pro karty typu Micro SIM, třetí, opět samostatnou mechanikou je microSD.

Parádní výbava!

 

Základní pracovní plocha.

 

Po čtyřech měsících

Mobil jsem měl tentokráte na hodně dlouhou dobu a používal ho zejména pro zkoušení s nejrůznějšími televizory (odesílání, nebo také sdílení obrazovky přes Wi-Fi) společně s mým LG Flex 2. Nainstaloval jsem tak celou řadu aplikací pro přístup on-line TV a nejrůznější české a slovenské videotéky, tedy něco, čemu se dnes souhrnně říká IPTV/VoD. Výsledek vidíte níže společně s kompatibilitou s dalšími aplikacemi.
Na Phone Max 4G jsem si rozhodně nemohl ztěžovat a to jsem ho zkoušel s chytrými televizory nejrůznějších značek, včetně těch velice levných anebo velice drahých.

 

Aplikační kompatibilita

AirAttack HD Lite (hra) – bezproblémová; Cool Reader (čtečka e-knih) – funkční, pouze nepracuje správně noční režim (nemění barvu písma); Český rozhlas (iRadio ČRo) – bezproblémová; ČT (iVysílání, ČT24, ČT Sport – TV archiv a živé vysílání) –  iVysílání pracuje ale bez zvuku a po asi 5 min pravidelně vypadává, ČT24 a ČT Sport fungují; HBO Go – bezproblémová; Prima (TV archiv) – bezproblémová; Joj (TV archiv a živé vysílání) – bezproblémová; Markíza (TV archiv) – objevila se nová aplikace „Markíza+ Videoarchiv vypadající ale stejně –  funguje, byť není moc na co se dívat; Filmbox Live (TV kanály a on-line videopůjčovna) – tentokráte nezkoušeno; UPC Horizon Go (živé vysílání a videotéka): bezproblémová, včetně zapamatování pozice ve filmu; Youtube – bezproblémová; Voyo – bezproblémová; MX Player (videopřehrávač) – bezproblémová.

 

„Roletka“ po stažení, tedy přístup k nastavení a základním funkcím.

 

Jaký je?

Mobilní telefon jsem měl sice za jiným účelem, ale na závěr jsem se rozhodl udělat alespoň krátký testík, protože si ho tahle věcička zaslouží. Krátce řečeno, byl jsem velmi příjemně překvapen, co všechno se dá dostat do ceny, která z něj dělá „pětipalec“ pro opravdu každého. A i když například neumí USB (OTG) a aplikační kompatibilita také není stoprocentní, což opravdu čekat nelze, výsledek je překvapivý. (Na telefon, který zvládne vše výše uvedené, jen tak nenarazíte, navíc se aplikační kompatibilita mění v čase.)

Energy Phone Max 4G představuje vynikající kombinaci cena/výkon s rozumnou provozní dobou, fotoaparátem i procesorovým výkonem. Za dané peníze je to vynikající volba, ať už pro začátečníka, nebo průměrně náročného pokročilého uživatele, který se dívá po mobilu za nějakých pět tisíc.

Tohle se Energy Sistem opravdu povedlo!

 

Číst 4184 krát Naposledy změněno sobota, 27 červen 2020 08:07

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.