pondělí 25 leden 2021
Text Size

Telefon TCL Plex (T780): nejlepší je v detailech

Společnost TCL, jeden z předních výrobců televizorů, produkuje mobily pod značkou Alcatel a také Blackberry už docela dlouho. Poprvé pak uvádí telefon pod vlastní značkou a přijdou i další.

Foto: TCL

 

Hodnocení: 85 %  

  • pro: kombinace cena/výkon, displej nastavitelný do několika režimů (včetně e-knih), řada výtečných detailů, programovatelné tlačítko, v ceně fólie i kryt, USB-C, výdrž, funkční rychlodobíjení, Wi-Fi Miracast, ale…
  • proti: …špatná implementace Google Chromecast, chybí LED pro upozornění např. na došlou SMS

Můžete očekávat:  dostupný a velmi kvalitní telefon s řadou překvapivých vlastností a detailů. Jako například kulatý výřez přímo v displeji určený pro přední fotoaparát (pro aplikace ho můžete využít nebo nemusíte), firemní vylepšení obrazu NXTvision či speciální režim pro čtení knih, který je rozhodně povedený. Vedle toho i solidní zrcadlení obrazovky na televizor s výbornou obrazovou kvalitou a poslední firmware přinesl i vylepšení u fotoaparátu a hlavně – Plex se nyní nechá zapnout dvojitým ťuknutím do obrazovky. Potěší ale i symetrický konektor USB-C, čímž se zbavíte nejhorší hrůzy jakou kdo v tomto světě vymyslel – microUSB.

 

TCL Plex si na nic nehraje, ale nabízí hodně. Třeba čtečku otisků prstů na zadní straně, která je spolehlivější, než u jiných někdy i dvakrát dražších výrobků!

 

Test nejzákladnějších funkcí

  • Displej nabízí několik režimů formou správy barev NXTvision v němž si můžete zapnout zvýraznění obrazového podání pro  multimédia, nechat si převést standardní obsah na HDR (tedy s vysokým dynamickým rozsahem), zapnout noční režim omezující modré světlo (s volbou teplejší nebo studenější barvy) také a povolit výborný režim pro čtení knih. Ten s aplikací CoolReader bezproblémově spolupracoval a o nic se nemusíte starat, protože si ho mobil na zadané aplikaci/aplikacích automaticky spouští sám. Čitelnost na přímém slunci je při využití všech vychytávek lepší než bychom čekali a displej opravdu stojí za to!
  • Ovládání – základní tlačítka na obrazovce jdou upravit (dva režimy), k dispozici jsou fyzická tlačítka hlasitosti, zapnutí a vypnutí a jedno programovatelné tlačítko (viz dále). Někdo si ztěžuje na ovládání, mě ale přijde pohodové.
  • Fotoaparát s hlavním snímačem Sony má tři objektivy. Základní, pro široký záběr a pro sníženou světelnou hladinu. Výsledky ceně určitě odpovídají. 
  • Kompatibilita byla u zkoušených aplikací, zejména IPTV/VoD, bezproblémová, ať už se jednalo o HBO GO, Lepší.TV, iVysílání, TV Joj nebo například o v poslední době populární hru Block Puzzle Jewel. Pracovala i čím dál populárnější poznávací „apka“ Na houby.

 

TCL Plex – výřez v displeji pro přední foťák s aplikací, která ho využívá a rozprostře se kolem něj je prostě úžasný! V menu si to můžete pro různé aplikace i nastavit (displej může „skončit“ pod fotoaparátem).

 

Za ty peníze výtečný

TCL s Plexem rozhodně udělalo díru do světa a znát je to nejen na celku, ale i ve zmiňovaných detailech nemluvě o tom, že v ceně dostanete tvrdý kryt zadní strany a nalepenou fólii na displeji. Výhrady můžete mít zejména k tomu že chybí LED dioda, která by upozornila třeba na došlou SMS zprávu a k implementaci Chromecastu, který vyžaduje firemní aplikaci, což je pochopitelně špatně. Technologie Wi-Fi Miracast, ale při zrcadlení pracovala spolehlivě a obraz byl velice dobrý.

Výdrž, při běžné práci (mixu) tak den a půl, dva dny, funkční rychlo dobíjení, zapnutí poklepáním či možnost naprogramovat si jedno tlačítko na tři způsoby pro vlastní aplikace jsou přesně ty věci, které u řady jiných a mnohem dražších mobilů chybějí. Tady se vedle výborného displeje, solidního fotoaparátu a skvělých vychytávek nabízí až neuvěřitelně vysoká kombinace cena/výkon.

Tabulka vlastností

Číst 895 krát Naposledy změněno sobota, 27 červen 2020 08:07