pátek 19 červenec 2024
Text Size

Reproduktor Sencor Sirius SSS 6400N (test): výborný zvuk, solidní odolnost a hlavně spousta profilů Bluetooth

Ve čtyřech barvách je tu odolný Bluetooth reprosystém s tzv. 360 stupňovým zvukem, resp. s reproduktory umístěnými na obou koncích válce. A dá se i zavěsit…

Foto: Sencor

 

Hodnocení: 95 %  

  • pro: zvuk, kvalitní provedení a odolnost, neuvěřitelný počet profilů Bluetooth, obsluha a chování za provozu
  • proti: označení NFC mělo být jasnější

Můžete očekávat: za rozumnou cenu tři velikostní provedení pokaždé s kvalitním zvukem, rozumnou výdrží na baterie a hlavně – se zcela excelentním počtem Bluetooth profilů, což je bolavé místo této technologie. A bez nich se prostě nehnete z místa, resp. na BT repro nic nenapojíte nebo napojíte máloco. Navíc řada Sirius výtečně hraje, a to minimálně dva intenzivněji zkoušené – testovaná plus verze Mini SSS 6100N.

Rozhraní a místo pro připevnění poutka.

 

Řada Sencor Sirius je složena ze tří reprosystémů různé velikosti: Sirius SSS 6100N (499 Kč, tak akorát do batůžku), Sirius SSS 6400N (1399 Kč, kompromis mezi velikostí, přenosností a výkonem) a třetím je jinak osazený (4x repro) Sirius SSS 6800 Maxi (2999 Kč, 60 W) s výrazně většími rozměry 320 x 134 mm (průměr) a vyšší hmotností (2,6 kg).

Celá řada má stejnou koncepci s drátěným povrchem, odolností IPX6 a – u dvou nižších modelů – s reproduktory umístěnými na koncích válce (6800 Maxi přidává další dva). Jinak kruhový průřez reproduktoru Sirius SSS 6400N (teď už bude řeč konkrétně o něm) je na zadní straně přerušen ploškou sloužící k položení na stůl v níž jsou umístěna také rozhraní. Lepší by na jinak výtečném designu mohly být jen dvě věci: pokud reproduktorem provléknete šňůru, může se stát, že nebude na stole držet tak dobře. Druhou věcí je příliš nenápadně naznačené místo pro spárování přes systém NFC, které mělo být výraznější.

 

Ovládací tlačítka a LED signalizace.

 

Test nejzákladnějších funkcí

  • Bezdrátové propojení přes Bluetooth – zkoušeno s několika televizory a třemi mobily a vždy naprosto bezproblémové, tedy pokud druhá strana byla schopna pracovat s Bluetooth Audio. Rychlé a spolehlivé párování, včetně nového navazování spojení po vypnutí/zapnutí. Excelentní osazení BT profily (vyhledejte si je u druhé strany abyste měli jistější propojení…): mj. A2DP, AVDTP, AVRCP a HFP.
  • Reakce na příchozí hovor – hudba z mobilu se přerušila a pak zase navázala (nic nespadlo a nemrzlo). Hands-free fungovalo jak mělo a při operativním vypnutí reproduktoru během hovoru byla operace správně převzata mobilem.
  • Ovládání je vynikající – čtyři výrazná tlačítka a kolem konců válce LED diody ohlašující například režim párování či nízký stav akumulátoru. Tlačítka mají dostatečný zdvih a je u nich jasně cítit změna stavu.
  • Odolnost reprosystému, nebo-li krytí – IPX6, což podle normy znamená „odolnost proti silnému proudu stříkající vody po dobu 3 minut na vzdálenost 3 m“.

 

Sencor Sirius Mini SSS 6100N a SSS 6400N – srovnání nejmenšího a středního reprosystému řady Sirius.

 

Jedním slovem parádní…

Zvuk SSS 6400N svou hutností místy až udivoval, což je nyní po poklesu ceny, ještě markantnější. Tzv. Bluetooth profily v této podobě prakticky nikde neuvidíte a pokud si pořídíte dvojici SSS 6400N můžete je dokonce prý spárovat mezi sebou, takže jeden bude tvořit pravý a druhý levý reprosystém a vy tak nejspíše dostanete ještě hutnější stereo (nezkoušeno).

Párování nikdy nebylo problémem, a to ani u TV ani u mobilu (zkoušen Android 6, 9 a 10). Kupříkladu u jednoho z televizorů Samsung se v okamžiku vypnutí reproduktoru televizor automaticky přepnul na svůj zvuk, jakmile byl Sencor opět zapnut, stačilo jen odmáčknout dotaz na obrazovce, zda ho chcete připojit. Tady ale zaleží i na druhé straně…

Výborné je i to, že pokud vám napojení přes Bluetooth nevyjde (nepravděpodobné), nebo ho jednoduše nechcete, stačí kabel typu jack/jack (3,5 mm) a propojíte typicky mobil tak říkajíc natvrdo a při úspoře energie (a možná ještě o něco lepším zvuku).

Udávaná výdrž při provozu na akumulátor vcelku odpovídala (plus mínus, spíše mínus), nabíjení zajišťuje microUSB.

 

Tabulka vlastností

Číst 5951 krát Naposledy změněno pátek, 05 únor 2021 13:23

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.