neděle 21 duben 2024
Text Size

CES 2015 skončil. Máme tu závěrečné shrnutí

Veletrh se správným označením „International CES 2015“ (Američani pochopili o čem to je!) trval od 6 do 9. ledna a včera tudíž dokončil další ročník. A zjevně chytil dech, protože nejen že v pohodě žije, ale má i inspiraci a tah na bránu!  

Foto: archiv autora a CEA

 

 

I když jsem bohužel letos opět v Las Vegas chyběl, z tiskových zpráv nejen samotné veletržní správy, ale i z dalších to vyplývá jasně: nové impulsy roztočili vlnu zájmu. Ostatně strávit pár dnů ve Vegas na Nový rok také není špatné i když město už dnes není tím, čím bývalo – zábavním rájem s levným ubytováním a ještě levnějším jídlem a pitím. Ale nezoufejme, protože vše se mění, resp. musí změnit, jinak zemře. A aby CES dopadl jako CeBit, to bych opravdu nechtěl!

O International CES jsem vás pravidelně informoval, takže si nyní pojďme vše pěkně shrnout na jednom místě a udělat si takový malý rozcestník. Ten později ještě doplním o veletržní statistiky, a e na ty si ještě několik dnů počkáme. Nicméně jak vidíte z fotografie z úvodu, nebyla nouze ani o známé osobnosti. 

Třeba o Stevieho Wondera…

A ještě poznámka: všechny odkazy níže, jsou otevírány do nového okna…

 

Úvodní článek o International CES 2015 je zde a mj. v něm najdete informace o parádním skútru na elektrický pohon s výměnnými akumulátory.

Televizory masových značek a jejich o. s. – zmapovaná situace kolem Smart TV které nyní přicházejí na Linux (Unix).

To nejlepší z CES 2015 ve videu za jednotlivé vystavené skupiny výrobků, např. drony, chytré hodiny, zdravotnické věcičky, či 3D tiskárny najdete  na oficiálním webu cesweb.org zde.

 

Pozornosti doporučuji především video s drony (mj. Unmanned Systems).

 

 

Ze zájmu o drony a další létající nesmysly měli pořadatelé určitě radost a rádi jim vyhradili samostatné místo.

 

 

Další zprávy na digirevue.cz seřazené podle jednotlivých značek

Alcatel Onetouch

  • Pixi 3 – jeden přístroj pro 3 operační systémy! 
  • Watch – levné a chytré hodinky pro každého (včetně české ceny!). 

 

Huawei – výrobky se v tiskové zprávě moc nechlubil, za to svou pozicí mezi stem největších značek na světě ano.

 

LG Electronics vylepšuje LCD IPS

Firma vylepšila televizní obrazovky a také zvuk (zpráva zde), což už bylo vidět na posledním veletrhu IFA 2014 zde (závěrečný článek a rozcestník). 

 

 

Panasonic opět vystavoval automobil Tesla

Na obřím monumentu s LCD obrazovkami (viz foto) byly vidět například záběry z hodně zajímavého elektrického skútru Gogoro Smartscooter (čeština). Zdá se, že nové firemní heslo nyní zní: „lepší baterie, lepší život!“ 

Na video ze stánku s výkladem toho nejzajímavějšího co na něm uvidíte, se můžete podívat tady (zdroj: Business Wire, angličtina). 

 

Philips (TP Vision) sází na Google

Společnost oznámila, že všechny Smart TV budou mít operační systém Android. V další zprávě sice ale vše trochu utlumil s tím, že také záleží na trhu na který bude televizor mířit, takže uvidíme. 

Na zajímavá sluchátka Fidelio se podívejte níže.

 

 

Samsung si připravil vlastní operační systém 

  • Zprávu o nové řadě 4K televizorů SUHD (viz foto) najdete tady.
  • Zpráva o operačním systému Tizen (opět Linux) pro televizory a další zařízení je zde. 

 

 

Zajímavosti na které jsem narazil „cestou…“

Při projíždění materiálů na veletržních webu cesweb.org jsem natrefil na pár zajímavostí…

 

 

Philips Fidelio NC1L – hodně zajímavá mušlová sluchátka bez baterie (!) napojená rovnou na vaše zařízení s Apple iOS (foto: businesswire.com).

 

 

Altra Halo iFit – boty se senzory snímající mj. podrážku (dopadovou část) a rytmus chůze/běhu přenášejí informace do chytrého telefonu či do hodinek iFit Ridge GPS.

 

 

Intel Curie (Intel Quark) je maličkatý modul pro nejrůznější „nositelná“ zařízení s prý velmi nízkou spotřebou a napojením na senzory (Bluetooth Low Energy). Pracuje na volně dostupném operačním systému RTOS (více na Wikipedii – nové okno, čeština). 

 

 

Číst 5091 krát Naposledy změněno středa, 06 leden 2016 05:26

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.