středa 22 září 2021
Text Size

Lepší.TV vylepšuje :) prostředí a přidává další televizní stanice

VČETNĚ MINITESTU: Internetová televize (IPTV) přidává podporu Apple TV, tři nové kanály a přichystala také, pro své aplikace a webové prostředí, dvě nové funkce.

Foto: autor

 

Od 1. června 2020 by se v nabídce Lepší.TV měly ukázat tři nové stanice – dětské Cartoon Network a Boomerang a CNN International, která poběží v anglickém jazyce. Gonet Lepší.TV tak bude mít 120 kanálů a nadále možnost využít balíčku HBO OD, tedy klasické on-line videotéky na vyžádání (On-Demand – OD); na rozdíl od HBO GO, která byla původně zamýšlena jako mobilní služba.

Nově přidaná funkce „Zoom“ umožňuje u pořadů, které mají zdola a shora černé pruhy (takto se to alespoň říká v zaslané tiskové zprávě), „roztažení obrazu na celou obrazovku“. Jde především o filmy mající poměr stran jiný než 16:9.

Nejdůležitější funkcí pak má být obraz v obraze nebo-li PiP (Picture in Picture), kterou můžete využít v mobilní aplikaci Lepší.TV na operačních systémech Android. Podmínkou je, aby byl minimálně ve verzi 8.0. Po zapnutí PiP máte vysílání minimalizované do malého okna, takže ho jednak můžete sledovat a jednak pracovat s mobilem a dokonce prý i zapínat další aplikace. To využijete v okamžiku kdy vysílání používáte jako kulisu nebo při něm potřebujete ještě něco zjistit. Třeba informaci z nějaké webové stránky.

Tolik tisková zpráva a teď komentář, resp. krátké vyzkoušení nových funkcí na dvou kompatibilních mobilech a na PC.

 

Novou funkci Zoom povolíte přímo v přehrávání pořadu a funguje i při pruzích po stranách, Škoda, že takto není udělán i PiP.

 

Funkce Zoom na mobilním telefonu Samsung Note 8 s Android 9.0 pracovala bez potíží a jak bylo řečeno, zapnete ji přímo v přehrávaném pořadu přes ikonu nastavení (ozubené kolečko). A fungovala i u černých pruhů po stranách a obraz roztáhla celou plochu displeje, někdy ale i za něj. To samé platilo u telefonu TCL Plex s Android 10 a i u webové aplikace (Windows 10, Firefox).

Počítejte ovšem s tím, že se někdy obraz roztáhne do stran, jindy (monitor 4:3) ho funkce roztáhne a ještě po stranách ořízne, což je pochopitelné, protože jinak by byl na výšku natažen tak, že by se na něj nedalo dívat. V každém případě Zoom můžete vyzkoušet společně s tradiční funkcí Lepší.TV, která obraz v rámci displeje jen roztáhne. Můžete také využít volbu 4:3 nebo 16:9, což vidíte na fotografii výše.

Uvidíme, jak se Zoom bude chovat při delším provozu na mobilech majících poměr stran displeje jiný než 16:9, což je dnes častý jev. Ostatně v různé míře to platí jak o TCL Plex, tak o Note 8.

Funkce PiP prý musí být na mobilu (o. s. Android) nejprve povolena. Stačí na ikoně Lepší.TV na ploše déle podržet prst a pak vybrat Info o aplikaci. Na TCL Plex a Samsung Note 8 už ale povolena byla.

 

Co se týče minimalizace rozběhnuté aplikace Lepší.TV do menšího okénka (obraz v obraze), většinou nemohu posloužit. Povolení funkce, jak můžete vidět na odchycené obrazovce z mobilu, tu sice je a také byla v praxi spuštěna, ale jinak se nedělo nic.

Oficiálně má pracovat takto: Jakmile je v části „O aplikaci“, resp. rozšířených nastaveních „Obraz v obraze“ povolen, tak se má při sledování pořadu a následném vypnutí Lepší.TV nejprve umístit do malého okna. (Jak jsem koupil, tak prodávám…)

U mě na obou mobilech aplikace jen hodila hlášení „pokračovat nebo ukončit“. Lepší.TV o problému ví a slíbila odpověď, takže si počkejme.

Poslední zkouška proběhla we webovém prostředí (plně aktualizovaný Firefox) a Windows 10. Tady vše fungovalo jak mělo, což můžete vidět z následujících obrazovek. Škoda jen, že Gonet nenavrhl PiP právě takto i na mobilech

Ikonka obrazu v obraze se objeví vpravo a po zmáčknutí…

 

…dostáváte toto. Jak vidíte, dá se následně běžně pracovat, okénko Lepší.TV se drželo nad vším, co jsem zkoušel spustit (Word a web).

 

Číst 642 krát Naposledy změněno sobota, 23 květen 2020 22:55

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.