pondělí 2 srpen 2021
Text Size

LG OLED48CX: malý televizor OLED s úhlopříčkou 122 cm přichází

Dlouho očekávaný přijímač oznámený na lednovém veletrhu CES 2020 v Las Vegas, uvádí LG i na český a slovenský trh.

Foto: LG

 

Po letech a řadě slibů jsme se konečně dočkali! Televizor s obrazovkou OLED nevyžadující podsvícení mající pod 50 palců, tedy pod 127 cm, je už skoro tady a volali po něm mnozí. Neradujme se ale předčasně! Podle zaslané tiskové zprávy z českého zastoupení „LG OLED 48CX vstoupí na klíčové evropské a asijské trhy v červnu. Severní Amerika a další země budou následovat.“

Jak vidíte, přesný termín vstupu na náš trh a cena v dnešní tiskové zprávě oznámeny nebyly a  televizor také chyběl na webových stránkách zastoupení! Kupodivu si ho už ale můžete zakoupit v českých obchodech (!), resp. objednat, například v Electroworldu za 39.990 Kč.

ČTĚTE TAKÉ:

Novinka s WebOS 5 a α9 Gen3 4K AI (procesor s umělou inteligencí) se řadí vedle svých obvyklejších souputníků typicky s úhlopříčkami 140 a 165 cm, nabízí rozlišení Ultra HD (4K) a v moderní historii OLED takovéto přístroje vlastně vůbec nebyly. Nyní se je snaží uvést všichni dotčení výrobci, jak je ale vidět, LG si – jako jediný výrobce obrazovek OLED – přece jen ponechalo náskok.

Televizor LG OLED48CX zvládá standardy s vysokým dynamickým rozsahem HDR v podobě HDR10 a Dolby Vision, novinkou je HDR Gaming Interest Group (HGiG). Využívá také HDMI s nízkou latencí (ALLM), HDMI (ARC), a variabilní obnovovací frekvence (VRR) pro herní zařízení. Nechybí podpora zvuku v Dolby Atmos a nová je také funkce BT Surround. Ta má dvěma reproduktorům napojeným přes Bluetooth dovolit simultánní připojení tak, že stereo výstup mixuje jako virtuální prostorový zvuk (jak jsem koupil, tak prodávám…).

Jinak je zabudován audio systém typu 2.1 (někde se uvádí 2.2) se zesilovačem o celkovém výkonu 40 wattů – 2x 10 W plus 20 W pro subwoofer.

P. S.: Televizor má mít, podle stránek LG Německo, i HFR, tedy High Frame Rate, zvyšující kvalitu obrazu vyšším počtem snímků za sekundu, a to až 120. Situace je ale poněkud zmatená, takže čekám na potvrzení.

HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah) je funkce, resp. technologie, dovolující na kompatibilním televizoru zobrazit o dost širší rozsah jasu a kontrastu a tak někdy až výrazně zkvalitnit podání světlých a tmavých míst.

 

Číst 757 krát Naposledy změněno pondělí, 01 červen 2020 15:02

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.