sobota 15 srpen 2020
Text Size

Tichá revoluce aneb Obrazovky z LED žárovek v CNN Prima News

Právě jsem dopsal článek pro Televizní web na toto téma a už si ho můžete i přečíst. Dva obří panely typu LED Wall, série IF, instalované ve zpravodajském studiu mají plochu 37,31 m2 a použito na ně bylo 102 jednotlivých modulů. Foto: AVTG a Samsung

 

Mít něco takového, tak se tím rozhodně hodně chlubím, ať už jsem Samsung nebo CNN Prima News. Nová a dlužno říci, že převratná televizní obrazovka možná změní svět tak, jak to OLED zatím (možná nikdy) nedokáže. Jednotlivé panely v CNN Prima News jsou složeny z modulů (jednotlivých LED obrazovek), které mají na jeden obrazový bod, pixel, tři miniaturizované žárovky LED a jde o systém RGB, tedy červená barva, zelená barva a modrá barva (OLED muselo z důvodu prodloužení životnosti obrazovky přidat čtvrtou…).

ČTĚTE TAKÉ:

Ukázka obrazovky složené z modulů LED Wall, resp. MicroLED, což je jen jiný druh panelu LED.

 

Použitý systém Samsung LED Wall, který vidíte ve studiu zpráv CNN Prima News, nese označení IF012J, pracuje s LED žárovkami s roztečí pixelů 1,26 mm a je schopen zobrazit i obsah s technologií HDR.

Rozměry dvou videostěn mají rozměry 8,064 x 3,175 m plus 6,451 x 1,814 m, celkem tedy 37,31 m2. Použito na ně bylo 70 (10 x 7) + 32 (8 x 4) modulů, panelů, nebo chcete-li jednotlivých LED obrazovek (šv). Ty jsou bezrámečkové a z boku mají jen malou obrubu, takže (po jejich přisazení k sobě a vzájemném propojení) složená LED obrazovka působí prakticky bezešvě.

Obrazovku z LED panelů si můžete sami navrhnout ve volně dostupném webovém konfigurátoru (odkaz v článku na Televizním webu).

 

Jeden problém tu ale je. Samsung má totiž nyní problémy se svým až příliš úspěšným marketingem posledních let vtloukajícím lidem do hlavy, že obrazovky LCD neexistují a jsou to vlastně „LED obrazovky“. Samozřejmě je to jinak: jsou to JEN LCD obrazovky s podsvícením LED žárovkami. LED Wall, a také systém MicroLED, je vlastně obrazovka složená ze skutečných žárovek LED, tedy jako by jste ji udělali z onoho podsvícení.

 

Číst 156 krát Naposledy změněno úterý, 16 červen 2020 05:53
Pro psaní komentářů se přihlašte