sobota 3 prosinec 2022
Text Size

Hisense uvedl další inovaci Laser TV, nový Mini LED a svůj první televizor s rozlišením 8K. A prý také „bionický“ televizor…


Další z velkých čínských společností oznámila své novinky z veletrhu CES 2021 těsně po jeho skončení, tedy dnes. Tím máme velká oznámení za sebou a teď budeme jen čekat, zda kolekce naberou stejné zpoždění jako loni. Foto: Hisense

 

Nejprve o nové verzi firemního linuxového operačního systému Vidaa U5. Ten má být podle Hisense jednak rychlejší (ne, že by s tím měl v minulosti problémy) a jednak optimalizovaný pro herní režim (VRR a AMD FreeSync).

Hisense 88L5 – Laser TV stávající generace.

 

 

VÍCE Z VELETRHU CES 2021:

 

Z televizorů bylo uvedeno následující:

LCD s rozlišením Ultra HD (4K) a úhlopříčkou až 249 cm (98") – ve firemní mluvě jsou označovány  jako ULED (obrazovka LCD QLED…) s plošným podsvícením, Dolby Vision IQ, Dolby Atmos a s režimem FilmMaker (sledování bez vylepšování obrazu). Ke koupi bude i několik přijímačů podporujících systém Imax.

Hisense 75U9G (99.990 Kč) – vrcholový LCD televizor s úhlopříčkou 191 cm, rozlišením Ultra HD (4K), plošným podsvícením za pomoci systému Mini LED (miniaturní žárovky) a obnovovací frekvencí obrazovky 120 Hz. Vše doplňuje Dolby Vision IQ, Dolby Atmos a systém Imax.

 

Nové srdce televizoru Hisense U80G s rozlišením 8K – Hisense Hi-View Engine.

 

Hisense U80G – televizor s obdobnou LCD (QLED/ULED) obrazovkou, ale s rozlišením Ultra HD (8K), tedy se 7680 x 4320 body. Další technologie podobné jako u výše uvedených ULED plus inovovaná čipová sada Hi-View Engine Pro a umělá inteligence (AI).

Hisense U7 – o té jsme se nic nedozvěděli. Foto s uvedením obnovovací frekvence LCD obrazovky najdete na začátku článku.

 

Hisense 100L9 Pro je Laser TV nejnovější generace vybavená třemi lasery.

Hisense 100L9 Pro TriChroma Laser TV – Nová generace „laserových“ televizorů s inovovanou obrazovou technologii TriChroma. Ta využívá architekturu RGB a tři lasery (dříve dva nebo spíše jeden). Podle výrobce, cituji… „Barevný gamut nové generace TriChroma Laser TV převyšuje o 7 % barevný standard pro televizní vysílání a o plných 50 % nejlepší kino – dosahuje hodnoty 107 % standardu BT2020 pro barevné TV vysílání, který je metou výrobců a dokonce 151 % standardu DCI-P3 pro filmové barvy.“ Velikost antireflexní projekční plochy v pevném rámu se pohybuje od 191 cm (75") až do 254 cm (100").

Vysouvací TriChroma Laser TV – verze s úhlopříčkou 191 cm (75") a externím vysouvacím plátnem se má prodávat v nejbližší době i u nás.

Třetí verzí TriChroma Laser TV má být tzv. „bionická Sonic Screen Laser TV“ u níž zvuk vychází přímo z plátna. Na českém trhu by se měla objevit letos.

 

Číst 917 krát Naposledy změněno pátek, 15 leden 2021 22:42

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.