pondělí 2 srpen 2021
Text Size

Philips Hue Outdoor prosvětlí nejen vaši zahradu, ale třeba i pergolu

Po vnitřním provedení vynikajících LED žárovek Hue ovládaných bezdrátově přes Wi-Fi, uvádí výrobce osvětlení značky Philips, společnost Signify, i novou venkovní variantu s krytím klidně i IP67. Foto: Signify

 

Jde jednak o nástěnná a sloupková svítidla a také o nový bezdrátový senzor (1299 Kč) umožňující jejich automatické zapnutí či vypnutí. Ten je vybaven jednak senzorem pohybovým (dosah až 12 m) a jednak stmívacím, takže si hlídá i úroveň osvětlení. Pomocí mobilní aplikace Philips Hue pak nastavíte, která světla, ať už vnitřní nebo venkovní, se mají po příchodu domů (registraci pohybu) rozsvítit.

ČTĚTE TAKÉ: Co to je krytí IP a IPX (stupeň odolnosti proti prachu a vodě)

Signify má v Hue Outdoor celou řadu venkovních svítidel, jako například nástěnné svítidlo Hue Welcome Flood Light (3399 Kč) s jasným bílým světlem, sloupkové svítidlo Philips Hue Econic (4199 Kč) a také například sadu Philips Hue Fuzo family (od 2099 Kč) obsahující jak sloupková, tak nástěnná svítidla s bílým světlem.

Hliníkové bodové světlo Hue Lily Outdoor (sada tří – 7.839 Kč) má krytí IP65 a pracuje s výměnnou LED žárovkou, kterou dostanete v ceně (8 W, 600 lm).

 

ČTĚTE TAKÉ: Co je to ZigBee se dozvíte zde (nové okno)

Ve venkovním provedení Hue, ale můžete zakoupit i LED pásky Hue Lightstrip Outdoor (příkon 37,5 W, 2 nebo 5 m, IP67, od 2.349 Kč), bodové světlo Hue Lily Outdoor (od 2200 až 6500 K) či nástěnné svítidlo Resonate (1200 lm, IP44, 3.600 Kč) z nerezavějící oceli svítící nahoru a dolů.

Venkovní osvětlení Philips Hue Lucca (1800 Kč) s běžnou žárovkou s paticí E27 (9 W) a světelným tokem 806 lm.

 

Systém osvětlení Philips Hue Outdoor, po zapojení tzv. Hue Bridge do Wi-Fi směrovače, routeru, pracuje přes protokol Zigbee na frekvenci 868 MHz a ovládáte ho přes aplikaci Philips Hue v mobilu přes Wi-Fi. Světla jako obvykle fungují i samostatně, pokud je ale chcete nějak řídit, je Hue Bridge napojený na router vždy zapotřebí. Tedy pokud světlo Hue (záleží na typu, např. Lucca) nepracuje přímo přes Bluetooth.

 

 

Číst 541 krát Naposledy změněno pátek, 05 únor 2021 13:24

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.