pondělí 27 květen 2024
Text Size

Co je to LTE 

LTE je zkratka z anglického Long-Term Evolution a jde o technologii vysokorychlostního přenosu dat třetí generace (3G, resp. 3,5G) určenou do mobilních sítí.

 

Jeho následovník – LTE Advanced – už má patřit mezi čistokrevné technologie čtvrté generace (4G) a už má rychlostí a spolehlivostí spojení plně konkurovat pevným linkám. 

V Česku je u jednotlivých operátorů k dispozici (zatím na velmi omezeném území – únor 2014) zhruba od října 2013, ale například Slovensko je už od listopadu roku 2013 pokryto celoplošně, jak se můžete dočíst v naší zprávě zde (odkaz se otevírá do nového okna).

 

AKTUALIZOVÁNO 6.9.2014 . pro Pražáky: jak se tak dívám, trasa Praha Žižkov - Dejvice, (tram zn. 5) je pokryta skoro všude...

 

Více se o technologii LTE dozvíte na Wikipedii zde (čeština, externí odkaz se otevírá do nového okna).

Přispějte na provoz Wikipedie. (externí odkaz se otevírá do nového okna)

 

 

Číst 8908 krát Naposledy změněno středa, 21 leden 2015 06:37

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.