pátek 14 červen 2024
Text Size

Zmatená Česká televize a Zimní olympiáda

Zimní olympijské hry jsou v plném proudu a tak jsem doufal – jako mnozí – v jejich sledování i na něčem modernějším, než je obyčejná televize, protože ta je – jak známo – pro řadu spoustu lidí už zcela mimo mísu... 

Foto: archiv autora

 

Když jsem si však přečetl hlášení na ČT24, vše vypadalo tak, že si na mobilu, tabletu, nebo internetu vůbec neužiju. Objeví se totiž hlášení, že ČT nemá licenci pro šíření živého olympijského vysílání přes internet (a také přes satelit), což je dobře vidět na odchycené obrazovce níže. 

Když jsem ale chvíli pátral, došel jsem k něčemu jinému. Hlášení se totiž zjevně týká pouze volně po Evropě šiřitelného kanálu ČT24, což ve zprávě tak nějak chybí. Jinde se živého vysílání ze Soči dočkáte, a to i v aplikaci ČT Sport pro Android.

Proč ČT24 hlášení ani po čtyřech dnech od začátku olympiády (tedy do dnešního pondělí) neopravila, je mi naprostou záhadou. 

Proč ještě neexistují vysílací práva pro EU je mi záhadou taktéž. 

 

 

Číst 4711 krát Naposledy změněno středa, 03 červen 2020 07:09

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.