pátek 19 červenec 2024
Text Size

Chronos Miniboom vs. Logitech X100 (test)

Reproduktory k mobilům začínají být stále populárnější i přesto, že je mnozí zavrhují. Než to uděláte i vy, běžte si alespoň poslechnout nějaké slušné. Ty dnes testované vás určitě překvapí, což mohu potvrdit z vlastní praxe. 

foto: Kobe a Logitech

 

Celkové shrnutí

Oba reproduktory výborně hrají, ale Chronos Miniboom nabídne v tomto ohledu přece jen více, zatímco Logitech X100 je co do návrhu zase výrazně akčnější. Své zákazníky si tak nepochybně najdou oba, nicméně pokud hledáte za své peníze co nejlepší kombinaci cena/výkon a také co nejlepší podání muziky, běžte k Chronosu. Pokud vám na tom zase tolik nezáleží a hledáte především sexy hračku, X100 má rozhodně něco do sebe!

 

Hodnocení Chronos Miniboom: 95 %  

pro: cena/výkon, výborný a hutný zvuk, jednoduché propojení nejen pokud máte NFC, excelentní výdrž (!), výměnný a levný akumulátor, funguje jako hands-free, přes Bluetooth ho napojíte pomalu na cokoliv

proti: občas je třeba napojení přes NFC zopakovat, hodilo by se nějaké pouzdro na cesty…

 

Hodnocení Logitech X100: 80 %  

pro: velice dobrý zvuk, sportovní (akční) design, práce v několika polohách (položen, zavěšen, na boku), funguje jako hands-free, přes Bluetooth ho napojíte pomalu na cokoliv, o chlup lepší přenos přes Bluetooth, než má Miniboom

proti: i při prostém zapnutí signalizuje šílenými zvuky, nevýměnný akumulátor, nepodsvícená tlačítka, hodilo by se nějaké pouzdro na cesty…

 

 

 

 

Usedlá elegance (Chronos) kontra akčně veselý návrh (Logitech). Pro každého něco!

 

 

Samostatně jsem oba reproduktory testoval před nedávnem a níže na ně najdete odkazy. Protože jsem je ale doma měl současně, řekl jsem si proč je vlastně ještě nevyužít, neposlechnout si jak hrají ve vzájemném srovnání a jaké vlastně jsou, když se na ně podívám měřítky konkurence. Když jsem si tohle řekl, uvědomil jsem si také, že je nemá cenu opakovaně popisovat, ale spíše raději zajistit shrnutí vlastností a zejména srovnání kvality zvuku.

 

Co si můžete koupit

Český trh s reproduktory pro mobily a tablety je dnes velice bohatý, ať už se zaměříme na ty speciální, tedy s kolébkami pro určité typy mobilů, typicky pro Apple iPhone, nebo na ty univerzální, kterých je opravdu hodně.

Ty nejlevnější zakoupíte už od nějakých 400 Kč, ale připravte se na jednoduché provedení, nízký výkon zesilovače a samozřejmě mono. Systémy vybavené NFC (viz slovníček pojmů, odkaz se otevírá do nového okna),

tedy jednoduchým propojováním směrem k zařízení s Bluetooth (odkaz se otevírá do nového okna), jsou ke koupi od zhruba 1.200 Kč. 

Pamatujte ale, že v tomto segmentu si za „velkou“ značku připlatíte, a to někdy i pořádně. Těch malých se ale netřeba bát, jak ukazuje minimálně Chronos. 

 

 

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Bose SoundLink Mini: audio nejen na cesty (odkaz se otevírá do nového okna).

Panasonic SC-NA10 a SC-NA30: audio s Bluetooth a dobíjením (odkaz se otevírá do nového okna).

 

 

Kdo z koho?

Reproduktory jsem zkoušel s telefony Samsung Galaxy S4 a levným Huawei Sonic u něhož jsem ale někdy musel v případě Logitechu trochu více vytočit hlasitost. Ke srovnávacímu poslechu jsem pak použil můj Galaxy S2 s hlasitostí vždy nastavenou na dvě třetiny. Nejen ten pak nabízí ve spojení s externími reproduktory jednu zajímavou funkci. Buď si je připojíte kompletně, nebo pouze pro zvuk telefonu či pouze pro multimédia. 

Můžete tedy poslouchat muziku nebo film, ale jakmile vám zazvoní mobil, do reproduktoru už signál nepůjde. Nevím jak vám, ale mě se to zdá šikovné. 

Co se týče zvukové kvality X100 rozhodně nehraje špatně, spíše naopak! V přímém srovnání s Miniboomem však nemůže obstát a teď nemluvím jen o možnosti více vytáhnout hlasitost, ale i o zvukovém podání, které je výraznější s jasnějšími basy a středy a zejména s lepšími výškami. Muzika tak byla přece jen prokreslenější, a to i co do slyšitelnosti v detailech a rozdíl je subjektivním odhadem tak dvacet, možná dvacet pět procent. 

Když oba reproduktory poměřím cenou, měl by „puk“ od Logitechu stát pod tisíc korun, spíše devět set. Ale jak bylo řečeno: v tomto segmentu se značka stále platí.

U Chronosu za tři stokoruny navíc dostanete i výrazně vyšší výkon zesilovače a delší výdrž a zapomenout nesmíme ani na výměnný a hlavně v praxi velice levný akumulátor. 

Při srovnání se jasně ukázala ještě jedna věc. Oba produkty si nekonkurují tolik, kolik jsem předpokládal a potvrdilo mi to i několik lidí, kterým jsem je ukazoval. 

Logitech X100 je kompaktnější a na cesty skladnější a jednoduše i více sexy. 

Chronos Miniboom má usedlejší, resp. tradičnější design dovolující stereo a najdete tu i propojení přes NFC, které se ovšem někomu může zdát zbytečné.

Pokud byste se mě ale přesto zeptali, který „reproduktor“ bych si vybral, byl by to Miniboom, protože rozdíl v ceně není takový, jako rozdíl ve výbavě a také ve zvuku. 

V obou ohledech Chronos zazářil, i když kvalita přenosu přes Bluetooth je u X100 subjektivně o něco málo lepší (namísto dvou cihlových zdí prošel i třetí…). 

 

Výsledkem nakonec je, že hodnocení udělená v jednotlivých testech nebylo při srovnání třeba příliš upravovat. 

 

 

Recenzi Logitech X100 Mobile Speaker najdete tady (odkaz se otevírá do nového okna).

 

Recenzi Chronos Miniboom NFC najdete zde (odkaz se otevírá do nového okna).

 

 

Výbava rozhraními je obdobná – Micro USB a 3,5 mm jack pro audio. 

 

 

Tabulka vlastností

 

 

 

 

 

 

Číst 6391 krát Naposledy změněno pondělí, 10 listopad 2014 06:32

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.