pátek 14 červen 2024
Text Size

IFA 2014 začíná za měsíc...

Velký svátek všech elektronických nadšenců opět vypukne 5.-10. září v příjemném a poslední léta veskrze pohodovém Berlíně. Bude se na co dívat a díky pozvání Panasoniku budu i u toho. Zatím nabízím malou ochutnávku s letošní Miss IFA.  

Foto: IFA

 

Zpravodajství najdete na twitteru digirevue (odkaz se otevírá do nového okna) kam budu posílat aktuální zprávy a fotky. Očekává se, že novinek letos bude více než dost zvláště v oblasti „bílé techniky“, tedy domácích spotřebičů, protože poslední dobou hodně nastupují zatím nenápadné firmy jako turecké Beko mimochodem založené už v padesátých letech. 

Očekává se ale také větší důraz na dotažení stávajících možností chytrých televizorů především co do sdílení obsahu nejen s mobilními zařízeními, ale také s dalšími televizory v domácnosti nebo na docela obyčejné obrazovky bez tuneru.

Více prostoru by mělo být také věnováno chytrému bydlení, úspoře energií, bezdrátovému multipokojovému audiu  a klasickému tématu – televizorům. Ty budou letos opět zastoupeny ve všech možných podobách, ale nezajímavější mají být právě nastupující levné přístroje s rozlišením Ultra HD (4K) a také s operačními systémy WebOS a Google Android TV. Právě takovýto model před nedávnem ohlásilo TP Vision v podobě Philips 65PUS9809 o které více píšeme zde (odkaz se otevírá do nového okna) i když není zcela jasné, zda používá běžný Android nebo chystanou verzi Android TV.

Na některé novinky, jako například na TechniSat Digital Radio Classic (viz foto nahoře), si ale nejspíše budeme muset ještě nějakou dobu nechat zajít chuť. I když…

K poslednímu červenci se v éteru zkušebně objevily další stanice českého digitálního rozhlasu DAB. 

 

Robotický vysavač Miele Saugroboter Scout RX1.

 

Monitor Samsung s rozlišením Ultra HD.

 

Televizor Philips 65PUS9809 obsluhovaný Google Android.

 

Turecké Beko vyrábí několik druhů tzv. amerických chladniček. Jeho sortiment je už opravdu hodně široký i když ne všechno se k nám dováží. Obecně vzato tahle firma dělá levné, ale zajímavé a funkční věcičky.

 

 

Prohnutý OLED televizor Samsung s úhlopříčkou 267 cm (105ʺ) a poměrem stran 21:9.

 

 

Číst 4864 krát Naposledy změněno pondělí, 11 srpen 2014 12:29

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.