čtvrtek 3 prosinec 2020
Text Size

LG Magnit: obrazovky s miniaturními žárovkami MicroLED

Tento týden uvádí korejská společnost na klíčové trhy v Evropě, Severní a Jižní Americe, v Asii a na Středním východě nové displeje složené z miniaturizovaných žárovek LED. Foto: LG Electronics

 

Všechno je to trochu zvláštní. Jako tzv. LED televizory se už poměrně  dlouho označují přístroje s obrazovkami z tekutých krystalů (LCD) podsvícené světly LED i když čirý marketing zejména Samsungu, který s tím začal. „LED televizory“ tak ve skutečnosti nikdy neexistovaly a až teprve vysloveně před nedávnem se poprvé objevily obrazovky tvořené právě miniaturními žárovkami LED (MicroLED nebo Micro LED - viz Co to je), které si označení LED TV poprvé skutečně zaslouží. Jak vidíte, jde o zcela nový princip obrazovky, který se tak řadí po bok LCD a OLED.

K TÉMATU: Unikátní LED Wall v CNN Prima News přímo září. Pracuje totiž se zcela novým principem obrazovky (pojednání nejen o MicroLED)

V případě LG je to snaha dohnat konkurenci, tedy především Samsung, který už má v Česku dokonce i instalaci ve studiu CNN Prima News. LG Magnit, v jehož názvu kupodivu nevidíme ani LED ani MicroLED je podle výrobce určen „pro náročné zákazníky, kteří hledají řešení displeje o velikosti 163 palců (414 cm) v rozlišení 4K pro sledování filmů, seriálů a sportovních přenosů.“ Ve skutečnosti tedy nyní míří především do komerčních a veřejných prostor, výstavišť, hotelových hal, luxusních butiků, výstavních sálů, apod.

Vše pracuje na platformě LG WebOS, která se využitá u televizorů značky, a používá se také obrazový procesor Alpha (α) s umělou inteligencí (AI). Jeho hlavní funkcí je analýza zdrojového signálu a optimalizace obrazového výstupu v reálném čase.

LG Magnit je postaven na podobném principu jako výrobky Samsungu – displej je modulární a skládá se z jednotlivých částí o rozměrech 600 x 337,5 x 44,9 mm. Celek vytvoříte prostým scvaknutím a lze tak připravit libovolně velkou zobrazovací plochu, klidně i ve tvaru „T“ (podmínkou jsou pravé úhly). Na závěr se jen připojí napájecí zdroj a řídící systém.

 

Číst 113 krát Naposledy změněno úterý, 22 září 2020 17:38