sobota 19 červen 2021
Text Size

Sluchátka Sencor SEP 433 (test): vynikající kombinace cena/výkon

Uzavřené mušle určené na uši jsou ke koupi pouze v černé barvě a v provedení s kabelem zakončeným obvyklým 3,5 mm konektorem. Vše doplňuje funkce hands-free s mikrofonem na přívodní šňůře. Foto: Sencor

 

Hodnocení: 85 %   DIGIREVUE DOPORUČUJE

  • pro: cena/výkon, výborné polstrování, pohodlné nošení i nedráždivé provedení, výborně sednou na uši, a to i v případě, že nosíte dioptrické brýle
  • proti: při dané ceně nic

Můžete očekávat: Dobře zpracovaná sluchátka nabízející překvapivě slušný poslech za velmi nízkou cenu. Potěší kvalitní zpracování, nedráždivé materiály i rozumně složení sluchátek do úhledného obdélníku o půdorysu nějakých 17 x 13 cm. Hands-free je takové, jaké je a příliš si od něj neslibujte i když na danou cenu…

 

Sluchátka v krabičce (249 Kč) dorazí složená, takže hned (třeba ještě před koupí) vidíte, jak to vlastně vypadá. Hlavový oblouk má výborně navrženou přítlačnou sílu, takže pokud nemáte nějakou velkou hlavu (reproduktory se také vysunout příliš nedají), nejspíše vám sednou. Obecně vzato si troufnu říci, že spíše než pro „bytelné“ chlapy budou pro ženy a dívky, mladé chlapce a muže prostě pro všechny, kdo se do nich vejdou a nebudou v nich mít hlavu „příliš utaženu“. Já je třeba i několik hodin používal s dioptrickými brýlemi.

Pochopitelně nemůžete v této třídě očekávat něco takového jako je například aktivní potlačení hluku (tady se tlumí jen polstry) a sluchátka jsou také bez regulace hlasitosti, takže ji obstarává výhradně napojené zařízení, což někdy může být problém. Pochopitelně tu také není ochrana proti například stékající vodě, sluchátka jsou tak primárně určena do bytu.

 

Test nejzákladnějších funkcí

  • Design, zpracování – jde o uzavřená oblouková sluchátka s polstrovanými mušlemi („náušníky“) a polstrovaným horním obloukem. Použitý materiál je na dotek velmi příjemný a pohodlný. Oba reproduktory s polstry (samotné měniče mají průměr 40 mm) se dají z oblouku vysunout o necelé tři centimetry, mikrofon pro hands-free je přímo na přívodní šňůře, která mi sluchátka na hlavě nijak neposouvala. Zpracování je na nejlevnější třídu výborné, připojení obstarává 3,5 mm konektor typu jack.
  • Zvukový výkon, reakce na příchozí hovor – hands-free, co do funkce, pracovalo bezchybně, sluchátka ale při hovoru hodně přenášela ruchy z druhé strany, takže to bylo někdy „náročnější“. Když jsem u Samsung Galaxy Note 8 nechal druhou stranu ukončit hovor, mobil navázal na přehrávání hudby nebo videa. Když jsem ho ukončil já, z přehrávání jsem v případě příchozího volání vypadl; tohle je ovšem individuální. Sluchátek jsou bez zesilovače, ale u zmiňovaného mobilu byl výkon dostatečný. Jakmile jsem však dal sluchátka na krk, bylo okamžitě znát, že by se něco navíc hodilo. I při maximální hlasitosti, byla slyšitelnost na hranici a vyžadovala prakticky ztichlou místnost. U monitoru Eizo Foris Nova (OLED) se slabým zesilovačem, bylo nutno hlasitost vytočit na maximum. I tak to bylo na hranici.
  • Ovládání není prakticky žádné a vše obstarává napojené zařízení. Je tu pouze tlačítko hands-free, kterým můžete hovor přijmout nebo ho ukončit.
  • Údržba – netroufnu si odhadnout (výrobce nic neudává), takže si spíše jen sehnat antistatickou utěrku a provádět nějaké to oprašování. :)

 

Vystačí si s nimi mnozí…

Sluchátka v této ceně a s tímto provedením se liší především průměrem měničů (reproduktorků), frekvenčním rozsahem a třeba i délkou přívodního kabelu, který tu má asi 122 cm (od k začátku „náušníku“ ke konektoru jack).

Sluchátka se výborně nosí a polstrovaný oblouk vydává tlak tak akorát, takže je můžete používat desítky minut. Já se i po nějakých dvou hodinách stále cítil pohodlně a trápila mě tak maximálně teplota :) mých běžně velkých uší. Hands-free berte spíše jako doplňkové, ale dosti citlivé. Ve sluchátkách je slyšet i to, co v telefonu neuslyšíte, třeba výraznější pohyb druhé strany s mobilem (oddalování hlasu a jeho přibližování).

Hlasitost audia je při poslechu u zařízení s regulovatelným výstupem vcelku v pohodě, u neregulovaného, třeba televizoru, či zmiňovaného monitoru (OLED panelu), na hranici a někdy za ní. Je tak jasné k čemu se hodí. Typicky k mobilu nebo tabletu, kde můžete výkon zesilovače trochu „osolit“.

Kvalita zvuku byla vzhledem k ceně překvapivě dobrá, dokonce i s nějakou tou basovou složkou a tady je poměr cena/výkon hodně znát. Sencor SEP 433 tak mohu určitě doporučit. Jen pamatujte, že pokud používáte telefon v pouzdře, můžete narazit na to, že vám konektor typu jack zcela nedolehne. V případě použití tenkého a měkkého silikonového pouzdra u Note 8 to nehrozilo, u tvrdého pouzdra TCL Plex by to už znát bylo, ale to má naštěstí v místě připojení vybrání.

Tabulka vlastností

Číst 530 krát Naposledy změněno sobota, 01 srpen 2020 05:59

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.