pátek 14 červen 2024
Text Size

Digirevue.cz: Nejlepší výrobky roku 2015

Nabízím vám souhrn toho nejlepšího, na co jsem v průběhu roku narazil. A byl jsem dokonce až tak spokojen, že jsem se rozhodl udělit ocenění  „Digirevue doporučuje“. Recenze najdete na tomto, stále ještě oficiálně nespuštěném časopisu. Foto: archiv autora

 

                                

 

V praxi jde jen a pouze o výrobky oceněné logem „Digirevue doporučuje“, ale protože mj. recenzuji i televizory pro server Digizone.cz, připravil jsem pro vás alespoň malou ochutnávku toho nejlepšího ze světa LCD TV, totiž Samsung SUHD. Shrnuté zkušenosti z recenze dvou televizorů této řady najdete na Digirevue.cz zde (nové okno) s odkazem na originální články na Digizone.cz. Pokud máte dostatek peněz a pokud z jakýchkoli důvodů nechcete televizor s obrazovkou OLED, které zatím z důvodů značné výrobní náročnosti (a jisté nestálosti) nabízí pouze LG a nejnověji i Panasonic, mohu SUHD jen doporučit! Upozorňuji jen, že jde o opravdu o televizory s technologií LCD a termín SUHD je ryze marketingový. Pro mě osobně ale v každém případě představuje maximum, které se dá z LCD dostat.
Prodejci si tento termín, a hlavně označení přístrojů, pletou, takže pokud chcete mít jistotu, podívejte se raději přímo na nápovědu Samsungu (externí odkaz, nové okno). Ta vám jasně řekne, co vlastně máte hledat.

Pojďme ale k nejlepším výrobkům, jejichž recenze se ocitly na tomto serveru. Své kvality prokázaly zpravidla v asi čtrnáctidenním testu, což na druhou stranu pochopitelně nic nevypovídá o jejich případné spolehlivosti v dlouhodobém provozu.

 

Domácí spotřebiče

Philco PHWK 2000 – chytrá konvice s řadou možností a výborným ovládáním

Kvalitní konvice pro každého, kdo má rád zelený čaj, rád si dává záležet na tom, jak teplou vodou co zalévá, nebo prostě pro toho, kdo z jakéhokoli důvodu potřebuje ohřívat vodu na nižší teplotu než je 100 ⁰C. Díky funkci tříminutového převaření se ale hodí i všude tam, kde si nejste zcela jisti čistotou vody nebo v ní máte příliš chlóru.

 

Catler TM 8010 – elektronický samovar nejen pro čajového gurmána

Ojedinělý systém pro automatickou přípravu čaje jaký snad nikde jinde nenajdete. Funguje spolehlivě a po nasypání čaje do sítka i bez dotyku ruky. Výsledek lze libovolně ovlivnit, ať už připravujete jakýkoli čaj, včetně těch nejexotičtějších a vynikající je zejména pro přípravu bylinných a zelených čajů s možností louhovat opakovaně, resp. vynořovat a ponořovat sítko. Excelentní práce za sumu, která plně odpovídá!

 

Mobilní telefony

Acer Jade Z a LG Spirit (Kdo z koho)

Acer Jade Z: Tenoulinký mobil jaký v této třídě hned tak nenajdete má výtečnou aplikační kompatibilitu, výborné vlastnosti i výbavu a fotoaparát s vysokou světelností objektivu. Co do parametrů, mu na soupeře chybí pouze NFC a Glonass.

LG Spirit: Výborný mobil s vysokým stupněm kompatibility s aplikacemi v dosti luxusním provedením. Pro někoho ale může v ruce působit příliš „hrubě“ a pokud vyžadujete „selfie“ nepotěší vás dosti obyčejný fotoaparát.

 

Iget Blackview V3 – český mobil se skvělou výbavou a excelentním poměrem cena/výkon

Výborná práce, solidní design a spousta příslušenství v ceně. Až nezvyklá spousta! Tenhle mobil s tvrzeným sklem za něco málo přes tři tisíce, patří k tomu nejlepšímu, co můžete v nižší střední třídě sehnat. I když je cenově o kus níž!

 

Iget Blackview Zeta – výkon a elegance prakticky zadarmo

Výborný telefon. A výkonný, byť bez specializované grafiky. Zaplatíte za to především kratší dobou provozu, což by zase až tak nevadilo, protože tu lze očekávat. Horší je ale velmi pomalé dobíjení za aktivního provozu, což jsem ověřil raději několikrát. Pokud ale hledáte slušný výkon a eleganci skoro zadarmo, tady budete doma!

 

Lenovo Vibe X2 – elegance, parádní návrh

Výborný mobil vyšší střední třídy s nádherným vzhledem, excelentním ovládáním a spolehlivým návrhem, který navíc výborně padne i do menší dlaně. Pokud při dané úhlopříčce hledáte opravdu kvalitně navržené a zpracované velikostní minimum, tady budete doma!

LG Flex 2 – výtečný a teď už pro prakticky každého

Vynikající provedení i vlastnosti a také výrazně menší rozměry přiblížily Flex 2 nesrovnatelně více lidem. Pravověrní sice mohou úpět, ale nakonec nám stejně nic jiného nezbude…


Příslušenství a specialitky

Freecom Tough Drive Mini SSD Pro – parádní rychlý disk s kompletní výbavou

Vynikající odolný disk typu „vše své si nosím sebou“. Zabudován je jak kabel USB, tak potřebný software a příručky. S Windows 8.1 byl naprosto bez problémů a i když se někomu nemusí líbit standardní FAT32, obecně vzato je to nepochybně správná volba. Tu si navíc můžete kdykoli změnit.

 

Ikea Nordmärke – bezdrátová dobíječka co má šmrnc

Bezdrátové dobíjení založené na faktickém standardu Qi (WPC Qi) je v případě Ikei funkční, a to natolik, že dobíjí mobil nejen za provozu, ale i pokud je zcela vybit. Podložka je elegantní a výborně vymyšlená. Pokud si zvyknete na správné umístění mobilu, poslouží výborně. Navíc na ni – kabelem – napojíte další mobil, který se bude taktéž dobíjet. Chytré a univerzální!

 

Logitech K400 Plus – klávesnice především do obýváku

Šikovná a vysoce kompatibilní klávesnice pro napojení především na televizory a multimediální centra. Na můj vkus má sice poněkud měkké klávesy, ale to je čistě subjektivní. Díky bezproblémovému bezdrátovému napojení a rozumné kompatibilitě ji využijete všude možné. Prý i s tabletem…

 

Logitech MX Master – to nejlepší, co si můžete pořídit

Myš nabízí vysoce příjemný a plně ergonomický tvar díky němuž se v pravé ruce excelentně drží. Pracovala na jakémkoli povrchu na němž jsem ji zkoušel, včetně skla, dřeva i látkových potahů. Napojení je dvojí a lehce zprovoznitelné. Cena je plně odpovídající.

 

Tablety a čtečky e-knih

Iget Smart S72 – levný, výkonný a dokonce s klávesnicí a pouzdrem

Za dané peníze vynikající nabídka, a to i přesto, že se klávesnice musí připojovat přes USB, resp. redukci. Klidně ji – a výborné (!) pouzdro – berte jako bonus i když se na ní dá v pohodě psát. Pouzdro pak díky příjemnému naklopení využijete na sledování videa.

 

Energy Sistem eReader Pro+ – výborná dotyková čtečka zvládající i DOC

Čtečka s elektronickým inkoustem, která potěší prakticky vším. Kompatibilitou s DOC, byť se oficiálně neuvádí, brilantním displejem i akumulátorem. LED osvětlení je výborné, ale možná až příliš výkonné, největším problémem je však to, že se kontextové menu nabízející se při čtení knihy mění podle jejího formátu! Jinak pohoda!

 

Číst 5928 krát Naposledy změněno pátek, 06 listopad 2020 11:27

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.